Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pieśń pasyjna w Skoczowie

Na niezwykły koncert zaprasza skoczowska schola Coram Deo. Już jutro wieczorem, w Niedzielę Palmową w kościele farnym zabrzmią stare pieśni pasyjne.
Coram Deo - czyli z łaciny - wobec Pana, przed Panem. W tej nazwie chodzi o to, by odnieść się do tego że człowiek stoi przed Bogiem. Wszystkie uczynki i te dobre, i te złe są względem Pana albo bliźniego, ale zawsze przed Jego oczyma - tłumaczy Sebastian Wiśniewski dyrygent skoczowskiej scholi.
Już jutro, w niedzielę schola zaprasza na niecodzienny koncert. W kościele pw. Św. apostołów Piotra i Pawła usłyszeć będzie można przepiękne, kilkusetletnie pieśni pasyjne. Będą to aranżacje na czterogłos i gregoriańskie pieśni jednogłosowe.  
 
Późne średniowiecze, okres renesansu - to pieśni wywodzące się z tego okresu usłyszymy w skoczowskim kościele. To nie są pieśni z klaskaniem, z przytupem. One dosyć mocno nastrajają do kontemplacji, do tego by się zastanowić nad sobą samym.- mówi o niedzielnych pieśniach Wiśniewski.
 
 
 
Koncert jutro, o godzinie 19.00 w skoczowskim kościele. Schola równocześnie ubogaci swoim śpiewem uroczystości rezurekcyjne w Wielką Sobotę. Wówczas oraz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wystąpi łącznie z dziesięciosobowym zespołem instrumentalistów.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: