Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierwszy taki pokaz na Śląsku Cieszyńskim!

To będzie niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się kinowy pokaz filmu z audiodeskrypcją. Na początek skoczowskie kino zaproponowało emisję filmu ''Ostatnia rodzina'' w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Zarząd cieszyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie oraz skoczowskie Kino „Teatr Elektryczny” serdecznie zapraszają na pierwszy na Śląsku Cieszyńskim pokaz filmu z audiodeskrypcją. Na początek skoczowskie kino zaproponowało emisję filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.
Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Seans odbędzie się 15 marca 2017 roku o godzinie 11:00 w skoczowskim kinie „Teatr Elektryczny” przy ul. Mickiewicza w Skoczowie. Cena biletu na ten seans: 14 złotych.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy i informacje Andrzej Koenig – tel. 533 322 164 lub andrzej.koenig@ox.pl oraz w siedzibie koła PZN przy ul. Srebrnej 6 w Cieszynie.

 

Portal OX.PL patronuje imprezie.


 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: