Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwszy przejazd „Kubalonką”

Władze Strumienia przywitały „pierwszy pociąg. Kolej po latach wróciła do Strumienia. Od niedzieli 9 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich, a co za tym idzie, premierowy przejazd nowego weekendowego przyspieszonego połączenia Kolei Śląskich z Gliwic przez Rybnik do Wisły już za nami.

Na przejazd pociągiem wybrała się delegacja z gminy Strumień- punktualnie o 8.40 delegacja gminy Strumień wsiadła do pociągu " Kubalonka" w Żorach, aby o godz. 8.57 po raz pierwszy wysiąść w Strumieniu – informuje UG w Strumieniu.

W skład delegacji weszli m.in. Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski, Przewodniczący Rady Czesław Greń z Radnymi, a także Zespół Regionalny Strumień, który umilił czas podróżnym słodkim poczęstunkiem i śpiewem. W pociągu strumieńską delegację powitał Prezes Zarządu Kolei Śląskich Wojciech Dinges oraz rzecznik prasowy Małgorzata Iwańska.

Na strumieńskim peronie pasażerów „Kubalonki” powitała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i mieszkańcy. – Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić do wznowienia połączenia, które umożliwi zabieranie pasażerów również ze Strumienia. Sprawa wznowienia komunikacji kolejowej ma dla naszej gminy ogromne znaczenie. Jeśli tylko będą takie możliwości, dołożymy wszelkich starań, żeby połączeń z naszą stacją wkrótce przybywało. – powiedziała Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-10 14:48:37
zubermarek: A gdzie kropidło )-:
2018-12-10 18:04:43
koszor: Nie jęcz, popatrz ile dobrej energii w Strumieniu.
2018-12-10 18:23:48
ktoś: Ale jak się do Żor dostali?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: