Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwszoklasiści na tropie przyrody

W czwartkowy pochmurny poranek 25 maja pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie wybrali się na kolejna wyprawę przyrodniczą. Tym razem dojechali autokarem do miejscowości Hażlach -Dęby, skąd ruszyli na ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą „Sikorki” do źródełka „Borgońki”.

Dwudziestoosobowa grupa pod opieką nauczycielek Aleksandry Juroszek i Natalii Jankowskiej, poznawała pod okiem prowadzącego lekcje przyrodniczą Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały, ciekawe miejsca przyrodnicze. W leśnej scenerii, przy śpiewie ptaków, wśród dorodnych okazów modrzewi, sosen lip i dębów uczniowie poznawali rośliny oraz mieszkańców lasu. - Kiedy dotarliśmy do źródełka „Borgoknki” można było zaczerpnąć zdrowotnej wody oraz poznać legendę o tym miejscu. Na koniec w miejscu biwakowym Nadleśnictwa upiekliśmy na ognisku kiełbaski. Nie zabrakło też konkursu z poznanych miejsc i obiektów przyrodniczych – relacjonuje Machała.

Wyniki konkursu prezentują się następująco: 1. Anielka Czakon, 2. Julia Jarosz, 3. Sara Mędrela.

Wycieczka ta zwieńczyła zdobycie Dziecięcej Odznaki Turystycznej, która zostanie wręczona młodym turystom na zakończenie roku szkolnego.

indi

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: