Pierwsze Nadolziańskie Senioralia

Wczoraj (22.09) symboliczny klucz do bram miasta przekazał seniorom Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Przez najbliższy tydzień to właśnie cieszyńscy seniorzy będą rządzić w mieście.

Wczoraj (22.09) w samo południe cieszyńscy seniorzy odebrali z rąk Burmistrza Cieszyna symboliczny klucz do bram miasta. Tym uroczystym akcentem rozpoczęły się pierwsze Nadolziańskie Senioralia. Chcę Wam podziękować za to, że jesteście tak cierpliwi, wytrwali i przedsiębiorczy w tym wszystkim co robicie. Te Nadolziańskie Senioralia są tego najlepszym dowodem. Życzę Wam, aby to wydarzenie było dla Was wielką radością. Dzielcie się z nami swoim doświadczeniem, swoją mądrością – mówił Ryszard Macura przekazując symboliczny klucz.  

Jestem wzruszony. Realizują się nasze kolejne pomysły – mówił przewodniczący Rady Seniorów Andrzej Mleczko, po czym dodał. Tego symbolicznego klucza użyłbym do  otwarcia mieszkań seniorów. Apeluję do tych mieszkańców Cieszyna wyjdźcie, pokażmy, że istniejemy. 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie pierwszych Kart Seniora edycji cieszyńskiej. Dodajmy, iż Gmina Cieszyn przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” 3 sierpnia br. Program ten jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 60. rok życia. Posiadacz takiej karty może korzystać z promocji (usługi, produkty dla seniorów) przygotowanej  przez podmioty (organizacje, instytucje, przedsiębiorcy), które przyłączył się do programu. 

Szczegółowe informacje  dla seniorów, którzy chcą otrzymać kartę, a także dla podmiotów które chcą przystąpić do programu, można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Cieszyn - Ogólnopolska Karta Seniora.

Program senioraliów jest bogaty i z pewnością każdy senior znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie to zakończy się 30 września (sobota) piknikiem seniora na terenie Browaru Zamkowego. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją