Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pielęgnacja zieleni w obrębie Góry Zamkowej

Ponad 180 tysięcy pochłonie pielęgnacja i usunięcie zamarłych drzew na Wzgórzu Zamkowym oraz okolicach Góry Zamkowej. Decyzje o pracach wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków, a za ich wykonanie odpowiada krakowska firma mająca doświadczenie z zielenią zabytkową.

 – Do wycinki przeznaczone są 58 drzewa zamierające, zamarłe i stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa odwiedzających Wzgórze i teren w pobliżu Open Air Museum i alei Piastowskiej mieszkańców i turystów. Decyzje na wycinkę wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. Firma wykonująca prace wyłoniona została w drodze przetargu – informuje Janina Strach odpowiadająca m.in. za zieleń miejską w Miejskim Zarządzie Dróg w Cieszynie.

Niestety z uwagi na trudność w terenie, spore nachylenie, nowe nasadzenia nie są przewidziane. - Poza wycinką zaplanowano prace pielęgnacyjne, którymi objętych zostanie 249 drzew. Prace wykonane zostaną po okresie ochronnym ptaków (po 15 października) – w drugiej połowie października i na początku listopada – poinformowała Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Całkowity koszt prac to 181 440 zł.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-19 19:59:15
michalc2s: Zamiast wycinać nie lepiej rozsądnie zweteranizować?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: