Pięć dekad miłości

Pół wieku temu ślubowali sobie miłość, do dzisiaj ona w Nich trwa i ciągle jest podsycana. 16 par z gminy Jaworze otrzymało honorowe medale od prezydenta.

50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu licząc na miodowe lata, przepełnione wzajemną miłością. Dziś wielu pyta ich o receptę na te wspólne pół wieku, trwając w szacunku i miłości domowego ogniska. Wielu podziwia tę wspólną drogę i osiągnięcie złotych godów.

Ten wyjątkowy jubileusz został uhonorowany przez Wójta Gminy Jaworze, który wnioskował o przyznanie Medalu Prezydenckiego za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z gminy Jaworze.

W 2017 roku taki Jubileusz obchodzili:

Elżbieta i Augustyn SZCZOTKA
Władysława i Jan SIKORA
Halina i Gustaw RYRYCH
Stanisława i Henryk SOCHA
Ewa i Fryderyk BERNAT
Krystyna i Janusz HLOUŠEK
Irena i Stanisław MAZUREK
Zofia i Władysław HANULA
Zuzanna i Józef GREŃ
Aniela i Leszek KORTA
Zofia i Stanisław NALEPA
Maria i Kazimierz WAWRZUTA
Halina i Jan CZYŻ
Zofia i Antoni KUBACZKA
Marianna i Paweł KORZONDKOWSCY
Helena i Tadeusz KOBLOWSCY

Z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w Sali „Pod Goruszką” odbyło się spotkanie, podczas którego spotkały się pary, które w ubiegłym roku świętowały ten piękny jubileusz. – Dziękuję Państwu za te wszystkie lata, za to że jesteście żywym świadectwem wzajemnego szacunku, zrozumienia i bezgranicznej miłości. Dziękuję za wspaniały przykład, który na co dzień przekazujecie młodemu pokoleniu. Stanowicie dobry fundament jaworzańskich rodzin. Leszek Kołakowski ongiś napisał: „Sklepieniem zaś domu jest Czas, rzeczywistość najpospolitsza w świecie i najbardziej tajemnicza” – i dlatego dzisiaj, patrząc na Państwa wiem, że ten wspólny czas, tych pięćdziesiąt lat, nie byłoby, gdyby nie ta najpospolitsza na świecie, ale i najbardziej tajemnicza miłość, którą widzę w Państwa oczach – w spojrzeniach, które macie tylko dla siebie – powiedział podczas uroczystości Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Następnie odznaczył zasłużonych małżonków Medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Jaworze Zygmuntem Podkówką i Zbigniewem Putkiem wręczył przygotowane upominki.

Spotkanie było również okazją do wspólnych wspomnień, rozmów i opowieści związanych z tamtym pamiętnym rokiem 1967, kiedy to Jubilaci zawarli związek małżeński.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją