Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pictorial Team w Cieszynie

W Galerii Domu Narodowego w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy fotografii piktorialnej Grupy Pictorial Team - „AB IMO PECTORE”.

Grupy Pictorial Team to zespół fotografujący w konwencji MODERN PIKTORIALIZMU. - To nowość w Polsce i nowość na gruncie polskiej fotografii – zauważyła otwierająca wernisaż (5 kwietnia) Gabriela Zbrońska – liderem grupy jest Mieczysław Wielomski, dzięki któremu ta wystawa zaistniała i to on zwrócił się do nas z propozycją jej zorganizowania.

Zasługą Mieczysława Wielomskiego jest przeniesienie fotografii piktorialnej na grunt fotografii polskiej. - Wystawa robi ogromne wrażenie. Prace są subtelne,  literackie, opowiadające. każdy kontakt ze zdjęciem jest ogromnym przeżyciem – podkreśla G. Zbrońska.

Prace członków Pictorial Team pokazywane były w najważniejszych krajowych galeriach sztuki, reprezentowały również polską fotografię artystyczną w ramach Grupy 8 na festiwalach polskiej kultury w kilkunastu krajach na różnych kontynentach. Członkowie Teamu posiadają ważne wyróżnienia między innymi Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego – Londyn, Sony Award – Tokio Paris, International Photography Award – USA, Sinar Award – Lozanna, medal imienia Jana Bułhaka – Polska.

- Jesteśmy formacją ogólnopolską, za wyjątkiem niektórych formacji jest to rzadkość . Wywodzimy się z różnych regionów Polski. Co nas łączy ? Przede wszystkim droga – podkreślił Mieczysław Wielomski.

Sam tytuł  „AB IMO PECTORE” ( z głębi serca) określa charakter wystawy. Osobista, intensywna emocjonalnie, mówiąca – jak zawsze nie wprost – o rzeczach ważnych dla każdego z nas. Wystawę można oglądać do 28 kwietnia.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: