Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piąty element hip-hop. Skyzoo wystąpi w Cieszynie

Hip-Hop to nie tylko rozrywka, ale również wiedza. Przypomina o tym Tour znanego rapera Skyzoo ''A Dream Deferred'', który już niedługo zawita do Cieszyna! 10 kwietnia 2013 Skyzoo wystąpi w cieszyńskim Panopticum.

Tour utrzymany jest w konwencji "Peace&Love&Unity" pod oficjalnym patronatem światowej organizacji Universal Zulu Nation, łączy w sobie wykłady na temat historii oraz ideologii kultury Hip Hop tzw."Know-EDGE", które poprowadzi Zulu Kuki (Universal Zulu Nation/Polska Północna) Hip Hopowy aktywista, zapraszany do różnych miast w całym kraju, odwiedza szkoły i inne placówki w trosce o rozwój piątego elementu kultury Hip Hop, jakim jest "wiedza i świadomość".

Wiedza i świadomość, o których wielu młodych dzisiaj zapomina, jest kluczowa, ponieważ przedstawia młodym ludziom prawdziwy wymiar tej kultury oraz skutecznie przeciwdziała przemocy, narkomanii i alkoholizmowi. Uświadamia, że ta kultura to coś więcej, to sposób na życie, to "Life style".


Gregory Skyler Taylor - Skyzoo

Skyzoo to ceniony i popularny artysta pochodzący z Brooklinu w Nowym Jorku, który zadebiutował płytą "Present Cloud 9: The 3 Day High" (2006) wydaną we współpracy z 9th Wonder zdobywcą Grammy. Jego mixtape "Corner Store Classic", zdobył ocenę 4/5 w XXL (magazine), a Album "The Salvation" (2009) dotarł na 14 miejsce "Billboard Hip Hop charts" i został oceniony jako klasyczny album hip-hopowy i wielkie wydarzenie dekady zaraz obok Lupe Fiasco's "Food & Liquor" czy 50 Cent's "Get Rich or Die Trying". Najnowszy album rapera nosi tytuł "A Dream Deferred", został wydany nakładem The Faculty/Duck Down i znalazł się na liście najlepszych albumów 2012 roku według DJ Premiera!

Skyzoo współtworzył grupę "Cloud 9" razem z jednym z najlepszych producentów w USA - 9th Wonderem. Nagrywa Rap już od 9 roku życia, wychował się z Noutorious'em BIG, który mieszkał w sąsiednim bloku, w kolebce złotej ery Rapu, jaką jest Brooklyn. Skyzoo współpracuje z najlepszymi producentami i MC na świecie, takimi jak: Pete Rock, Hi-Tek, EPMD, Sean Price, G-Unit, Talib Kweli czy Buckwild.

Skyzoo wystąpi po raz pierwszy w Polsce, jego trasę koncertową organizuje Big Idea, a patronuje jej Portal OX.PL. Artysta wystąpi w Krakowie (09.04.2013), Cieszynie (10.04.2013), Wrocławiu (11.04.2013) i Szczecinie (12.04.2013).


Posłuchaj Skyzoo - The Beautiful Decay (Prod. 9th Wonder)

 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: