Piąta asysta Dadoka

Starcie Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok zamknęło 21. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Piątą asystę w obecnym sezonie zanotował Robert Dadok (na zdj.), ale gospodarze ponieśli porażkę, 1:2.

Zabrzanie stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję w 29. minucie, ale skuteczni okazali się chwilę później. Robert Dadok dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym najlepiej zorientował się Piotr Krawczyk, który skierował futbolówkę do siatki.

Dla wychowanka Tempa Puńców to piąta asysta w obecnej edycji Ekstraklasy, a w swoim dorobku ma również jedno trafienie. Zabrzanie, pomimo objęcia prowadzenia w 35. minucie, ponieśli porażkę przy Roosevelta, ponieważ po zmianie stron gole strzelali już wyłącznie goście, a zwycięskie trafienie zanotował Karol Struski w doliczonym czasie gry.