Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PFRON: Nowa platforma SOW

Wydawałoby się, że żyjemy w dobie cyfryzacji. Każdy z nas posiada w domu Internet oraz urządzenie, za pomocą którego otwiera nam się okno na świat. Niestety, wśród osób z niepełnosprawnościami ciągle mała jest świadomość, jaką pomoc świadczy Państwo, w tym m.in. PFRON. Niewiedza często powoduje obniżenie standardu ich życia.

PFRON uruchomił platformę, za pomocą której osoby niepełnosprawne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie będące w gestii Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST), po raz pierwszy bez wychodzenia z domu. System będzie dostępny dla tych użytkowników, których przedstawiciele z JST do niego przystąpią.

System SOW ma na celu dotarcie z informacją o możliwej pomocy do wszystkich osób potencjalnie zainteresowanych poprzez różne kanały, m.in. portal informacyjny (źródło wiedzy), infolinię (wsparcie techniczne), kreator (krok po kroku poprowadzi za rękę do właściwej formy wsparcia).

Mnóstwo wiedzy w jednym miejscu.

Z końcem sierpnia ruszył długo wyczekiwany portal informacyjny https://portal-sow.pfron.org.pl/sow/. To narzędzie będące integralną częścią SOW, na którym już znajdują się aktualne informacje o projekcie, harmonogramie, ważnych wydarzeniach i spotkaniach, edukacyjne oraz inne wartościowe treści. Jego rolą będzie zwiększenie świadomości wśród osób z niepełnosprawnościami dotyczącej m.in. formy pomocy dedykowanej dla ich rodzaju niepełnosprawności.

Portal ma być źródłem wiedzy o Systemie, w szczególności dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego zajmujących się udzielaniem dofinansowań obsługiwanych przy pomocy Systemu SOW, osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania, pracowników PFRON oraz innych instytucji centralnych zainteresowanych kwestiami informatyzacji administracji publicznej, przedstawicieli mediów lokalnych.

 

mat.pras. PZN

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: