Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Petycja w sprawie szczepień

W styczniu 2021 roku do Urzędu Miejskiego w Cieszynie wpłynęły 3 petycje, dotyczące przyjęcia przez Radę Miejską Cieszyna uchwały dotyczącej szczepień covidowych.

Na złożenie petycji do Urzędu Miejskiego w Cieszynie w sprawie przyjęcia uchwały, dotyczącej szczepień, zdecydowały się 3 osoby. W związku z tym, że jest to petycja wielokrotna, cieszyński magistrat zdecydował się na rozpoznanie łączne wszystkich pism. Co jednak stanie się z apelem mieszkańców? - petycja (petycje wielokrotne) trafi na posiedzenie odpowiedniej komisji Rady Miejskiej Cieszyna, która zgodnie ze swoimi kompetencjami zajmie stanowisko w zakresie jej rozpoznania i rozstrzygnięcia. Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w tej sprawie planowane jest na poniedziałek 8 lutego br. Następnie Rada Miejska Cieszyna na Sesji RM podejmie stosowną uchwałę rozpatrującą petycję wielokrotną – wyjaśnia Stanisław Kawecki, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Czego domagają się osoby podpisane pod petycjami? Uznają, że Rada Miejska Cieszyna powinna podjąć uchwałę, w której wskazuje, że przed rozpoczęciem masowych szczepień powinna pojawić się pisemna deklaracja, w której producenci szczepionek przyjmują na siebie odpowiedzialność finansową za ewentualne efekty uboczne działania szczepionek.

Urząd Miejski w Cieszynie zadecydował, że jeszcze przez 3 tygodnie poczeka na ewentualne kolejne petycje w tej sprawie. Jeżeli Rada Miejska w Cieszynie przychyli się do wniosku złożonego przez trzech mieszkańców miasta, uchwała zostanie podjęta. Jeżeli jednak radni zdecydują, że jest to bezzasadne, urząd nie podejmie w związku z tym żadnych działań.

 Treść petycji można znaleźć tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-08 13:07:56
EwaKasia: ktoś ma bujną wyobraźnię
2021-02-08 13:35:38
tom lem: ... Od kiedy to czyta się cudzą korespondencję panie sekretarzu. Petycje były kierowane do przewodniczącego Rady Miasta Cieszyna - nie Pani Burmistrz, której jest pan tylko sekretarzem, nie rzecznikiem prasowym RM. Niebywałe !!!, niektórym Covid miesza nawet we łbach.
2021-02-08 15:43:20
Kankee: Można i tak wyłudzać kasę...
2021-02-08 16:27:28
koszor: Nowy Wspaniały Świat
2021-02-08 17:17:40
wojtek883: Oddam swoja. Z doplata.
2021-02-08 19:50:37
Roberta: Postępowanie w przypadku petycji jest inne niż w przypadku korespondencji i określa je ustawa o petycjach . Jej treść musi zostać upubliczniona w BIP i przeczytać ją może każdy , nie tylko sekretarz miasta .Na potwierdzenie przywołuję z ustawy : Art. 8. 1. Na stronie internetowej podmiotu rozpatrującego petycję lub urzędu go obsługującego niezwłocznie zamieszcza się informację zawierającą odwzorowanie cyfrowe (skan) petycji, datę jej złożenia oraz - w przypadku wyrażenia zgody, o której mowa w art. 4 ust. 3 - imię i nazwisko albo nazwę podmiotu wnoszącego petycję lub podmiotu, w interesie którego petycja jest składana. 2. Informacja, o której mowa w ust. 1, jest niezwłocznie aktualizowana o dane dotyczące przebiegu postępowania, w szczególności dotyczące zasięganych opinii, przewidywanego terminu oraz sposobu załatwienia petycji.
2021-02-08 20:15:59
Roberta: Liczę na rozsądek Rady Miejskiej, petycja nie ma sensu .Składający petycję powołują się na art.39 Konstytucji RP, który zabrania poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody ale czyż rejestracja na szczepienie , czy też deklaracja woli zaszczepienia się poprzez zapisanie w placówce wykonującej szczepienia to nie dobrowolne wyrażenie zgody na szczepienie???? Ludzie aby się zaszczepić gotowi są pojechać nawet po kilkaset kilometrów .Nikt nikogo do szczepienia nie zmusza. A Rada Miejska niech zajmuje się sprawami miasta , na które ma realny wpływ.
2021-02-08 21:52:52
Roberta: Oczywiście Rada Miejska musi rozpatrzeć petycje i mam nadzieję , że uzna ją za bezzasadną . O jakim wykluczeniu społecznym mieszkańców Cieszyna, piszą autorzy petycji? Nie widzę powodów aby mówić ani o wykluczeniu rasowym, ani religijnym, medycznym , ani sanitarnym. A co do ewentualnej deklaracji producentów szczepionek , co do przejęcia odpowiedzialności to najwyraźniej nie te progi , to nie RM powinna być adresatem petycji w tej sprawie. Ponadto autorzy tych trzech petycji mogli iść w kierunku jednej petycji(rodzinnej) i wypowiadać się za siebie , a nie zasłaniać się interesem publicznym.
2021-02-08 22:14:53
biały nierób: Szczepienia są dobrowolne i tyle w temacie
2021-02-09 08:30:59
wyśmienity cwaniaczek: a jak ktoś nie chce się szczepić to można od niego szczepionkę "przejąć" ??? ja bym se dla pewności 2 walnoł bo skoro jedna ma 70% skuteczności to przy dwóch będę na 140% pewny ,że mie wirus może skoczyć......
2021-02-09 09:05:42
koszor: Tak, szczepienia są dobrowolne, jasne. Koleżanki pielęgniarki właściwie zmuszono do szczepień - bo inaczej mogłyby stracić pracę, wojskowych zmusza się do szczepień - bo nie dostaną awansu, mnie i ciebie chcą zmusić - bo nie dostaniesz kodu QR i wylecisz na margines społeczeństwa. Kto nie będzie miał znaku Bestii - nie kupi, nie sprzeda, nie otrzyma pomocy lekarza, straci pracę itd. Czytajcie Pismo Święte i ratujcie swoje dusze.
2021-02-09 09:50:08
tomi71: Jeśli bez certyfikatu o szczepieniu nie będę mógł być przyjęty w szpitalu, nie będę mógł wyjechać za granicę albo podjąć pracę w dowolnej firmie to już są podstawy do wykluczenia społecznego. Uważam, że ta petycja nie jest pozbawiona sensu, jednak trerzba ją skierować do Rady Ministrów a nie Rady Miejskiej. Już są firmy, które zapowiadaja wymóg szczepienia, lekarze którzy mówią, że nie przyjma pacjenta bez szczepionki i takich sytuacji może być coraz więcej ...a producent nie odpowiada za swój produkt. Kuriozalna sytuacja. Odszkodowania będą wypłacane z moich / naszych podatków! Bo nasz rząd nie swoich pieniędzy tylko to co od nas ściągnie. To co mówi dziś Konstytucja to jedno, a to co robi nasz rząd to już całkiem co innego.
2021-02-09 11:37:21
Pidzej: Uważam, że inicjatywa dobra pokazująca, że nie każdy chce się zgodzić z propagandą płynącą z TVP na temat dobrowolności szczepienia i cudowności szczepionki. Tym bardziej, że zapowiadane są benefity (segregacja) dla osób zaszczepionych.
2021-02-09 16:38:01
Kankee: Paranoicy,Nikt nikogo do szczepień nie zmusza,kupować i sprzedawać może każdy, opieka medyczna też należy się każdemu , to są podstawowe prawa człowieka.Kto ma rozum ten się szczepi, a jak ktoś jest ofiarą teorii spiskowych i nadinterpretuje i gówno wie o chorobach zakaźnych to niech przynajmniej nosi maseczkę i myje ręce.Ty koszor jesteś taki niby gorliwy katolik , obrońca wolności ale siejesz zamęt i podajesz nieprawdziwe fakty, widać że nawet z dzieckiem nigdy nie szedłeś do szczepienia. Ku twemu rozczarowaniu szczepionka to nie znak bestii tylko dar od Boga.Owszem,nie zagwarantuje to powrotu do normalności, bo nigdy normalnie nie było na tym świecie. Ale przynajmniej ludzie będą mogli normalnie porozmawiać, spotkać się,prowadzić swoje interesy,zarabiać na życie. Do czasu kolejnej epidemii.
2021-02-09 18:36:37
koszor: Dziękuję za pamięć. Nie ma pandemii - tak sądzą lekarze, fachowcy w temacie, ale za to mają problemy w pracy, są szykanowani i zwalniani. Po poprawności medycznej, pojawiła się poprawność medyczna. Masz mówić, to co ci każemy, bez dyskusji.
2021-02-09 18:39:14
koszor: Mimo tego powszechnego obłędu - spotykam się ze znajomymi, rozmawiam, zapraszam, podaję rękę, pracuję. Strach i zniechęcenie pochodzi od szatana. A jeśli chodzi o dzieci? Mam czwórkę dzieci i z każdym byłem w przychodni na szczepieniu. Czy dobrze zrobiłem, nie wiem.
2021-02-09 19:44:47
Kankee: Twoja bezczelność Koszor zaczyna być irytująca, nie powołuj się na lekarzy i pielēgniarki ,z każdym twoim wpisem widać coraz bardziej że kłamiesz albo ktoś ci zrobił wodę z mózgu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: