Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: zmiana organizacji ruchu

Jak informuje Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie, od 15 lutego zostanie wprowadzona nowa organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta.

- Wjazd do ścisłego centrum miasta od strony ulicy Matejki zostanie ograniczony do określonej grupy użytkowników tj. mieszkańców ulic: Matejki, Rynku, Menniczej, Kiedronia, Olszaka, Bożniczej, Fredry, Pl. Teatralnego, Głęboka, a także pojazdów z zezwoleniem MZD, pojazdów zaopatrzenia, pojazdów służb miejskich oraz pojazdów budowy – wymienia Tomasz Jankowski, kierownik robót z ramienia firmy PSS Sp. z o.o.

Ulica Głęboka zostanie prawie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego, za wyjątkiem pojazdów budowy. Na odcinku ulicy Głębokiej (od ulicy Olszaka do ulicy Browarnej) dopuszczony zostanie wjazd pojazdów zaopatrzenia, pojazdów służb miejskich, pojazdów z zezwoleniem MZD, z kierunku ulicy Olszaka i Stary Targ. Zalecany wyjazd odbywać się będzie ulicami: Browarną i Sejmową oraz ulicą Stary Targ.
- Na fragmencie ulicy Menniczej (od Rynku do drogi wyjazdowej z Teatru) i ulicy Matejki jak również na odcinku ulicy Rynek (łączącej ul. Matejki z Menniczą), zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. W związku z czym na tych ulicach nie będzie możliwe parkowanie – wyjaśnia Przemysław Kulawiec z Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

Na ulicy Fredry ruch zostanie odwrócony, samochody będą poruszały się w kierunku Starego Targu i dalej w kierunku ulicy Menniczej.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-08 14:09:12
tom lem: ... no NIE!!!! , czyja to w końcu decyzja(?) - Urzędu Miejskiego w Cieszynie; Tomasza Jankowskiego, kierownika robót z ramienia firmy PSS Sp. z o.o.; czy Przemysława Kulawca z Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie. Wygląda na odpowiedzialność zbiorowa, tak by odpowiedzialny za rozkopanie tej głębokiej dziury, nie był w tą decyzję zaplątany ;-)
2021-02-08 15:07:32
Tustela: a ruch będzie prawostronny czy też lewostronny jak wskazują czerwone wektory?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: