Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

,, Perła Miłości '' - koncert inauguracyjny XXVI Panoramy Sztuki Chrześcijańskiej

20 maja o godz.19 w kościele pw.NMP Królowej Polski w Pogórzu odbył się koncert inaugurujący już po raz 26. organizowany przez Stowarzyszenie Musica Sacra festiwal Panorama Sztuki Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest dla upamiętnienia wizyty w roku 1995 Św. Jana Pawła II na Podbeskidziu Koncert w Pogórzu nosił tytuł: „Perła Miłości”. Obejmował : słowo – Zbigniew Stryj; śpiew – tenor – ks. Paweł Sobierajski; muzyka: Roman Widaszek – klarnet; organy – prof. Julian Gembalski. W programie zebrani usłyszeli utwory: J.S. Bacha, F. Chopina, F. Schuberta oraz proza ks. Mieczysława Malińskiego. Fot. Piotr Górecki
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-21 08:33:50
talleyrand: Skoczów, 22 maja 1995. fragmenty HOMILII W CZASIE MSZY ŚW. ODPRAWIONEJ NA WZGÓRZU "KAPLICÓWKA"
2022-05-21 08:34:30
talleyrand: (...) Sumienie jest dla każdego człowieka sprawą o zasadniczym znaczeniu. Jest ono naszym wewnętrznym przewodnikiem i jest także sędzią naszych czynów. Jakże ważne jest więc, aby nasze sumienia były prawe, aby ich osądy oparte były na prawdzie, aby dobro nazywały dobrem, a zło - złem. Aby - wedle słów Apostoła - umiały "rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe" (Rz 12,2).
2022-05-21 08:35:16
talleyrand: Nasza Ojczyzna stoi dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia! Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkim w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło, w myśl słów św. Pawła: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!" (Rz 12,21). Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać. Być człowiekiem sumienia, to znaczy angażować się w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach, w których żyjemy, i w całej Ojczyźnie; to znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne; troszczyć się o dobro wspólne, nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: "Jeden drugiego brzemiona noście" (Ga 6,2). Pamiętam, że powiedziałem te słowa w Gdańsku podczas odwiedzin w 1987 r. na Zaspie.
2022-05-21 08:36:31
talleyrand: Nasz wiek XX był okresem szczególnych gwałtów zadawanych ludzkim sumieniom. W imię totalitarnych ideologii miliony ludzi zmuszano do działań niezgodnych z ich najgłębszymi przekonaniami. Wyjątkowo bolesne doświadczenia ma pod tym względem cała Europa Środkowowschodnia. Pamiętamy ten okres zniewalania sumień, okres pogardy dla godności człowieka, cierpień tylu niewinnych ludzi, którzy własnym przekonaniom postanowili być wierni. Pamiętamy, jak doniosłą rolę odegrał w tamtych trudnych czasach Kościół jako obrońca praw sumienia - i to nie tylko ludzi wierzących!
2022-05-21 08:37:46
talleyrand: Wbrew pozorom, praw sumienia trzeba bronić także dzisiaj. Pod hasłami tolerancji, w życiu publicznym i w środkach masowego przekazu szerzy się nieraz wielka, może coraz większa nietolerancja. Odczuwają to boleśnie ludzie wierzący. Zauważa się tendencje do spychania ich na margines życia społecznego, ośmiesza się i wyszydza to, co dla nich stanowi nieraz największą świętość. Te formy powracającej dyskryminacji budzą niepokój i muszą dawać wiele do myślenia. Za // https://opoka.org.pl/.../homilie/skoczowh_22051995.html //
2022-05-22 16:57:10
AntyklerForte+: teraz kiedy owieczki już zmądrzały i tylko ich niedobitki coś jeszcze rzucają na tacę, kościół przy pomocy PiS doi budżet państwa i UE, pieniądze podatników idą m. in. na podobne świętojebliwe imprezki, muzea sarkandzierajskie itp
2022-05-23 20:58:02
Luter: Bóg zapłać pobożnym ludziom, za te przepełnione niechęcią słowa skierowane względem braterskiej wspólnoty wyznaniowej. Każdy powód jest ku temu sprzyjający. Na tym polega istota naszej wiary.
2022-05-24 17:53:05
Artur_z_bažin: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica. Szczególnie na tym polega istota naszej wiary. Raz jeszcze Bóg zapłać i z Panem Bogiem.
2022-05-24 21:59:22
pół_Sasina_z_Wiślicy: Nie lękajcie się!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: