Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Perełki motoryzacji znów w Strumieniu! Przed nami V Spotkanie Motocykli Zabytkowych

Stare motocykle niewątpliwie mają duszę. Tym maszynom upływ czasu tylko dodaje wartości, a odpowiednio traktowane mogą służyć właścicielowi przez wiele lat i być dla niego powodem do dumy, a także zapewnić mu... wygraną. Miłośnicy i posiadacze takich cacek będą mogli się o tym przekonać już w ostatnią niedzielę lipca w Strumieniu.

Zeszłoroczne, IV Spotkanie Motocykli Zabytkowych cieszyło się sporym zainteresowanie. Do udziału zgłosiło blisko 100 uczestników, prezentujących swoje maszyny podczas oficjalnego przejazdu, dzięki czemu strumieński skwer zamienił się w żywe muzeum motoryzacji. Uczestnikom przyznawano wyróżnienia w trzech kategoriach: Statuetka 'Motocykl Spotkania' oraz Statuetka Najstarszy Motocykl (obie wygrał Paweł Kasprzak), a także Statuetka Najdłuższa Trasa (trasa przebyta z miejsca zamieszkania na zlot), którą otrzymał Łukasz Węgrzyn.

W tym roku zlot odbędzie się po raz kolejny. Już 27 lipca 2014, a więc w ostatnią niedzielę lipca, posiadacze i miłośnicy starych maszyn w godzinach od 8 do 11 zaczną się zjeżdżać do Parku Miejskiego, by następnie wyjechać na godzinną rundę po okolicy i około południa wrócić. Później strumieński park rozbrzmi rykami silników, co będzie oznaczało początek imprezy.

Organizator informuje, że w spotkaniu mogą wziąć udział motocykle wyprodukowane do 1975 roku o wysokim stopniu oryginalności. Dla samych uczestników spotkania przewidziane są: dyplom uczestnictwa, pamiątka ze spotkania, ciepły posiłek, nagrody (w kategoriach: Najstarszy Motocykl, Motocykl Spotkania, Najdłuższa Trasa), zabytkowa atmosfera i zapach naftaliny w gronie pasjonatów.

Cały czas można się jeszcze zgłaszać do udziału w tym zlocie. W tym celu należy się zarejestrować drogą telefoniczną pod nr Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu: (33) 8570174. Udział w zlocie jest bezpłatny. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 22 lipca.

Organizator zapowiada, że w razie niepogody impreza zostanie przesunięta na 3 sierpnia.

 

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: