Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

PeDeBe wraca do jaskini

Ostatnio zachwycili publiczność podczas cieszyńskiej Nocy Muzeów. Wówczas podopieczni Szkoły Tańca PeDeBe zagrali musical 'Amulet'. Teraz szykują się do kolejnej wielkiej premiery. Już 10 czerwca dwunasty projekt musicalowy 'Wszędzie dobrze, ale w jaskini najlepiej'.

Ponad setka osób na scenie od kilkulatków począwszy, aż po dorosłych. Tańczą, śpiewają w strojach oddających atmosferę spektaklu. Najnowszy musical przenosi nas w czasy prehistoryczne. W jaskiniach zamieszkują Buszmeni, a głową plemienia jest Wódz. To on opiekuje się wielopokoleniowym plemieniem i walczy o ich przetrwanie w trudnych warunkach. Zasada jest prosta – narzucić ostry kanon pełen restrykcji, w wyniku których każdy wieczór młodego pokolenia kończy się w jaskini. Taka sytuacja rodzi wiele zabawnych zdarzeń.

Mamy nadzieję, że nasz musical będzie spektaklem rozrywkowym z prawdziwego zdarzenia. Główne role zagrają aktorzy, którzy na swoim koncie mają już niejeden musical. Doświadczenie naszego zespołu pozwala wierzyć, że i ten spektakl będzie nie tylko świetną zabawą i edukacją przez sztukę o naszych przodkach, ale również tym co porywa ludzi, czyli spontanicznością i świeżością w pomysłach – mówi Izabela Tymich prowadząca Szkołę Tańca PeDeBe.

W spektaklu zabrzmią instrumenty etniczne z całego świata. Będą arabskie darbuki, kubańskie conga i nigeryjskie udu. Sekcja rytmiczna będzie klaskać, tupać i zrobi dużo prehistorycznego hałasu. Taki plemienny klimat stworzy formacja bębniarzy po kierunkiem Andrzeja Żydka i Grzegorza Żydka.

Spektakl zostanie zagrany trzykrotnie podczas występów skierowanych do szkół. Gala wieczorna odbędzie się 10 czerwca o 18:30 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

HBB

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: