Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PCPR: Wnioski o dofinansowanie on-line

Początek roku to okres w którym osoby niepełnosprawne składają wnioski m.in. o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym lub zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. W naszym powiecie instytucją, która przyjmuje takie wnioski jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Do tej pory zainteresowane osoby wnioski składały w wersji papierowej w siedzibie PCPR w dni robocze. Od początku tego roku pojawiła się również inna forma składania wniosków.

Od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych lub zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych można złożyć bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku. Pomoże w tym darmowy System SOW: sow.pfron.org.pl. E-wniosek można złożyć nawet w dzień wolny od pracy, podczas gdy dokumenty w formie papierowej PCPR przyjmie tylko w dni robocze, w godzinach pracy urzędu.

Aby złożyć wniosek w wersji elektronicznej należy mieć dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków. Aby usprawnić proces składania wniosku, można skorzystać z kreatora: https://sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/kreator.

Możliwość składania wniosków o powyższe dofinansowania drogą elektroniczną znacznie ułatwi osobom niepełnosprawnym mającym kłopoty z osobistym dostaniem się do PCPR-u złożenie takich wniosków wraz z potrzebnymi załącznikami. W chwili obecnej nie jest znany termin na składanie wniosków o dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych. Informacje o rozpoczęciu przyjmowania „turnusów” będzie znana nie prędzej niż końcem lutego. Na pewno o tym fakcie poinformujemy na naszym portalu.

AK, mat. pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: