Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paweł Puczek uhonorowany tablicą w Cisownicy

Tablica poświęcona pamięci Pawła Puczka, skrzypka, pedagoga, koncertmistrza Opery Królewskiej w Belgii została odsłonięta w miniony weekend (09.09.2023) w Cisownicy, w domu rodzinnym muzyka.

9 września br. w Cisownicy miała miejsce niezwykła uroczystość.

- Na ścianie rodzinnego domu rodziny Puczków, odsłonięta została tablica, poświęcona pamięci Pawła Puczka - wielkiego skrzypka, pedagoga, profesora Akademii Muzycznych w Katowicach i Wrocławiu, koncertmistrza Opery Królewskiej w Liège (Belgia) – informują władze Gminy Goleszów: -  Na to niezwykłe wydarzenie przybyło wiele znamienitych gości z całej Polski, a także przyjaciele i znajomi tego niezwykłego muzyka związanego z Cisownicą i Śląskiem Cieszyńskim, korzeniami oraz dźwiękami dzieciństwa i lat młodości, kiedy odkrywał swój talent muzyczny.

Po odsłonięciu tablicy uczestnicy udali się do kościoła Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cisownicy, na koncert w wykonaniu przyjaciół i wychowanków profesora Pawła Puczka.

- Dzięki niebywałemu kunsztowi wykonania ogromnie utalentowanych wykonawców, było to niezwykłe przeżycie dla zgromadzonych w świątyni. Melodie, które wybrzmiały, głęboko wpłynęły na zmysły, przenosząc słuchaczy w niezwykły świat muzyki klasycznej, trudnych do przekazania słowami – komentują włodarze.

W organizację wydarzenia zaangażowanych było wiele osób:

- Ta niezwykła uroczystość odbyła się dzięki wspólnym działaniom przedstawicieli Gminy Goleszów, Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz rodziny i przyjaciół profesora Pawła Puczka – dodają goleszowscy urzędnicy.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: