Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pary małżeńskie w Hażlachu świętowały 50 lat pożycia małżeńskiego.

Pięćdziesiąt lat wspólnego pożycia małżeńskiego to świetne osiągnięcie. Uhonorowani medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jubilaci w Hażlachu mają bez wątpienia z czego być dumni.


16 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Hażlachu małżeńskie pary z gminy Hażlach świętowały złoty jubileusz 50 lat wspólnego pożycia. Z tej okazji Wójt Gminy Karol Folwarczny, w towarzystwie Karola Czempiela, przewodniczącego Rady Gminy Hażlach oraz Liliany Matloch, pierwszego zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, udekorował dostojnych jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W gronie uhonorowanych w ten sposób mieszkańców gminy Hażlach znalazło się 18 par.

Z kolei jubileusz diamentowy, czyli 60 lat pożycia małżeńskiego obchodziły cztery pary, które związek małżeński zawarły w 1950 roku. Z tej okazji zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi od Wójta Gminy Hażlach.

Oprócz życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności jubilaci odebrali także paczki ze słodyczami. Małżeńskie pary, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w uroczystości w Urzędzie Gminy, także otrzymały swoje medale z rąk wójta Karola Folwarcznego, który odwiedził jubilatów w miejscu ich zamieszkania. 

źródło: hazlach.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: