Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak przedszkole to w Dębowcu

Doskonała wiadomość dla mieszkańców Gminy Dębowiec. Przedszkola czynne do godziny 18., a w nich: zajęcia z angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, edukacji regionalnej oraz praca z logopedą. Wszystko dzięki pieniądzom unijnym.

Wniosek „Przedszkole czeka na Ciebie” otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 500 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie wydłuży się czas pracy wszystkich gminnych przedszkoli w Dębowcu do godziny 18. Ponadto będą realizowane dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, edukacji regionalnej oraz praca z logopedą. Budynki przedszkoli zostaną także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacja ta sprawiła mi niezwykłą radość, gdyż od dłuższego czasu starałem się poszerzyć ofertę edukacyjną. W obecnych czasach sytuacja na rynku pracy sprawia, iż wydłużenie czasu pracy przedszkoli jest koniecznością. Mam nadzieję, że będzie to duże ułatwienie dla naszych mieszkańców – powiedział Wójt Gminy Dębowiec, Tomasz Branny.

To ułatwienie przede wszystkim dla młodych aktywnych zawodowo małżeństw, które – ze względów zawodowych – nie miały z kim zostawić dzieci w domu. – To one przekonały nas, że wydłużenie pracy przedszkoli jest absolutną koniecznością – przekonuje Tomasz Branny.

Zmiany w przedszkolach w Dębowcu rozpoczną się prawdopodobnie w styczniu 2011 roku. Projekt otrzymał finansowanie na dwa lata. Co potem? – Jeśli się sprawdzi, zrobimy wszystko, by pozyskać kolejne fundusze na wydłużoną pracę przedszkoli – deklaruje Wójt.

(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: