Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Parkrun powraca!

Mamy świetną wiadomość dla miłośników biegania, a przede wszystkim dla tych, co w każdą sobotę rywalizowali w Cieszynie w ramach Parkrunu. Po sześciu miesiącach przerwy, zmagania wzdłuż Olzy zostaną wznowione.

Koronawirus pokrzyżował szyki m.in. sympatykom Parkrun, ale po dłuższej przerwie zmagania zostaną wznowione. W ubiegły weekend rywalizowano na Falklandach oraz w Australii, a od 17 października mają zostać wznowione spotkania parkrun również w Polsce.

- W naszej ocenie zarówno sytuacja, jak i obecne zalecenia rządu i obowiązujące przepisy umożliwiają nam wznowienie spotkań parkrun również w ramach wszystkich lokalizacji parkrun w Polsce. Dlatego z ogromną radością informujemy, że planujemy wznowić spotkania parkrun Polska w sobotę, 17 października br. – przyznaje Jakub Fedorowicz.

- Celowo nie spieszyliśmy się z powrotem aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób sytuacja będzie kształtowała się na przestrzeni kolejnych miesięcy oraz przeanalizować ryzyka i wymagania związane ze wznowieniem naszych spotkań – dodaje koordynator parkrun Polska.

W naszym kraju Parkrun odbywa się w ponad 70 lokalizacjach, a jedną z nich jest właśnie Cieszyn - jedyny bieg, którego trasa wybiega poza granice Polski.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: