Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Parking na 230 samochodów już się buduje

Samochodów przybywa, toteż na parkingową inwestycję postawiła gmina Jasienica. Tu buduje się parking na 230 samochodów.

Obok szkoły w boiska w Jasienicy można zobaczyć maszyny budowlane. Powstaje tu parking, gdzie miejsce znajdzie aż 230 samochodów.
Parking powstaje na działce wzdłuż ulicy przylegającej do ogrodzenia boiska szkoły w Jasienicy. – Nasza gmina intensywnie się rozwija, w tym rejonie działa wiele instytucji, z których korzystają wszyscy mieszkańcy. Duży plac, służący jako parking, zlikwiduje problemy z pozostawieniem samochodu w centrum – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Jak mówi wójt, przybywa samochodów, a tym samym potrzeb związanych z parkowaniem. Toteż już w 2015 roku zlecił zakup niezagospodarowanej działki o powierzchni blisko hektara za nieco ponad 1,1 mln zł. W pobliżu oprócz UrzęduGminy i szkoły działają również ośrodek zdrowia, Zakład Komunalny, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, Ochotnicza Straż Pożarna, Komisariat Policji, jest też poczta, apteka i bank.
Budowa zaplanowana była od dawna. Według zamysłu wójta, na centralnym parkingu swoje samochody pozostawialiby pracownicy okolicznych instytucji, miejsce postojowe przy ich siedzibach pozostawiając dla petentów. Dodatkowo parking będzie mógł być wykorzystywany jako miejsce sprzedaży ekologicznej żywności.

Miejsca postojowe zaplanowano w czterech rzędach z dogodnym do nich dojazdem. Łącznie ma być ich 230, w tym 10 miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Oprócz tego będzie też miejsce do parkowania autokarów. Plac zostanie wybrukowany, zbudowana będzie kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Po zachodniej stronie powstanie również ogólnodostępny szalet. Wraz z budową parkingu do szerokości 5,5 m zostanie przebudowany odcinek ul. Szkolnej.

Prace już się rozpoczęły. -Będą kosztować 4 713 754,02 zł, z tego 1,4 mln zł wójt pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Reszta zostanie pokryta ze sprzedaży w 2020 r. za wartość 4 348 050,00 zł brutto działki o powierzchni 2,44 ha. Jedną z działek pozyskano także nieodpłatnie – Toteż zarówno dotacja, jak i pieniądze ze sprzedaży działki, pozyskanej wcześniej nieodpłatnie, w pełni pokryją koszt inwestycji bez konieczności angażowania środków własnych gminy – wyjaśnia wójt.
Inwestycja gotowa będzie w listopadzie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-08 16:17:19
miriam11: A jak już gmina ( czyli wy drodzy mieszkańcy) wybuduje ten parking to się go wynajmnie jakiejś firmie np. ARTPark.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: