Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Park dla psów w Skoczowie?

Tomasz Pszczółka, skoczowski radny, wystosował do burmistrza Mirosława Sitko interpelację w sprawie utworzenia ogrodzonego wybiegu dla psów, na którym zwierzęta mogłyby się bawić. Czy pomysł ma szansę na realizację?

Jak zaznacza radny, podobne parki istnieją już w innych miejscowościach. - Mieszkańcy zwrócili mi uwagę, iż w sąsiednich gminach powiatu cieszyńskiego, znajdują się w miastach ogrodzone wybiegi dla psów wraz z elementami służącymi zwierzętom do zabawy. Taka strefa aktywności przyczyni się do integracji mieszkańców miłośników zwierząt - pisze Tomasz Pszczółka.

Radny wskazuje także, gdzie taki park mógłby powstać. - Jedna ze wskazywanych przez mieszkańców możliwych lokalizacji mogłaby znajdować się w rejonie Skateparku lub za stawami na Górnym Borze - czytamy w dokumencie.

Pomysł zostanie rozważony pod kątem przyszłorocznych inwestycji. - Budowa zostaje przyjęta jako wniosek do budżetu i zostanie uwzględniona w propozycjach do budżetu gminy Skoczów na 2020 r. - pisze w odpowiedzi na pismo burmistrz Mirosław Sitko.

Radny napisał także interpelację w sprawie odnowienia Skate Parku w Skoczowie. - Mieszkańcy Skoczowa w bardzo licznych głosach wskazują, iż gmina zapomniała o najmłodszych mieszkańcach swojego miasta poprzez całkowite zaniedbanie budowy placów zabaw i stref aktywnego wypoczynku na miarę naszych czasów i oczekiwań młodzieżyu. Idealnym miejscem rozbudowy, które czasy świetności ma już za sobą, jest Skate Park na ul. Ewangelisty Jana Mocko - pisze radny.

Burmistrz nie ustosunkował się jeszcze do tego pisma.

KR

Aktualizacja (09.07.2019)
Jak poinformował Urząd  Miasta w Skoczowie burmistrz odpowiedział  na interpelację radnego, którą publikujemy w całości poniżej:

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

46
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-04 15:17:23
sonka232: Nie mam nic przeciwko stworzeniu takiego parku, ale może pierwsze czas pomyśleć nad stworzeniem dla naszych dzieciaków jakiegoś konkretnego placu zabaw ?!
2019-07-04 15:19:39
sonka232: Nie mam nic przeciwko stworzeniu takiego parku, ale może czas pierwsze pomyśleć o stworzeniu dla naszych dzieciaków jakiegoś konkretnego placu zabaw ?!
2019-07-04 15:20:39
aP: Rety, co za głupoty. Gmina się sypie (przez burmistrza i radnych), nie ma na nic pieniędzy (przez burmistrza i radnych) i cichaczem emituje obligacje komunalne (przez burmistrza i radnych), a tymczasem jakiś chłopek-roztropek wyskakuje z parkiem dla psów i modernizacją plastikowej rampy, na której ostatni raz dziecko zarejestrowano, gdy Steve Jobs prezentował światu iPhone'a 4. Rzeczywiście, to są najpilniejsze potrzeby. Róbmy. Swoją drogą, tzw. dziennikarze portalu ox, zamiast reklamować jakieś dziwne urojenia, mogliby zająć się poważnymi tematami. Na początek warto zainteresować się, kogo radna Teresa Paplala podała do sądu (oraz kto za to zapłaci za niechybną sądową kompromitację i dlaczego podatnicy gminy Skoczów) i co jaśnie oświecony nieudolnością burmistrz Mirosław powiedział nauczycielom odnośnie ich strajku.
2019-07-04 15:25:04
krzysztof.mm: Pani Tereso, jeśli to w związku z Pani działalnością samorządową - czekamy na wyjaśnienia
2019-07-04 15:41:36
MILANELLO: Wybieg dla zwierząt
2019-07-04 15:46:59
donekT: Jakoś mnie to nie dziwi, dlaczego to akurat TOMASZ PSZCZÓŁKA wystąpił z propozycją:D:D:D:D:D
2019-07-04 15:52:16
donekT: PS Niech Pan Tomasz Pszczółka nie jest taki skromny, piastuje więcej funkcji niż tylko mandat radnego.... dzielnicowy, samorząd "sołecki", "sołtys" miejski i może coś jeszcze:D:D:D Podziwiam, kiedy na to wszystko znajduje czas?
2019-07-04 15:58:44
donekT: Tak nawiasem, co w sprawie KAMIENICY znajdującej się nieopodal ratusza i ponoć NAJSTARSZEGO BUDYNKU terenie gminy, czy takowego elementy zawierającej nieruchomości położonej w WILAMOWICACH, powszechnie określanej jako ZAMEK?
2019-07-04 15:59:50
donekT: Co w sprawie propozycji wprowadzenia BUDŻETU OBYWATELSKIEGO? Postulowanego w trakcie ostatniej kampanii wyborczej.
2019-07-04 16:01:04
inigo: Kto też głosował na tego giganta?
2019-07-04 16:07:54
donekT: Kwestia promowania zasady niepołączalności np. radnego z piastowaniem funkcji we wspólnocie wyznaniowej, z funkcją w jednostce pomocniczej gminy (np. sołtys), z funkcją dzielnicowego itp. itd.
2019-07-04 16:08:30
donekT: W końcu co z uregulowaniem jednostek pomocniczych? Kwestia wprowadzenia kadencyjności, określenie kompetencji poszczególnych organów jednostek pomocniczych, dostosowanie jednostek pomocniczych (zwłaszcza sołectw) do współczesnych realiów, gdzie ludność rolnictwem raczej się nie zajmuje.
2019-07-04 16:15:56
donekT: W Gminie Skoczów, biorąc pod uwagę kwestie, jakimi zajmują się radni, jak ten system funkcjonuje na terenie gminy. Spokojnie można dojść do wniosku, iż władzę sprawuje post-FEUDALNA SOŁECKA OLIGARCHIA powiązana całą siecią układów, układzików, interesów i możliwościami oddziaływania względem okolicznej ludności. Mało tego, tworzą się już nawet całe LOKALNE DYNASTIE;D:D:D
2019-07-04 16:37:10
aP: @donekT: Śpieszymy z odpowiedzią na twoje pytania: 1. Kamienica przy ratuszu jak stała, tak stoi, bo miasto najzwyczajniej w świecie nie umie jej sprzedać. Śpiewa sobie za nią cenę z kosmosu (nawet po obniżkach), ale to i tak za dużo. Jedynym racjonalnym wyjściem jest więc zagospodarowanie jej na pożytek gminy, ale do tego trzeba choćby krzty kreatywności i zrozumienia, że aby coś wyjąć, to najpierw trzeba włożyć. 2. Jaki budżet obywatelski? Przecież w "zwykłym" budżecie brakuje pieniędzy, więc nawet nie ma czym się dzielić. Emisja obligacji komunalnych nie wzięła się znikąd. 3. Niepołączalność funkcji musiałby dotyczyć też kościoła katolickiego, a na to burmistrz Mirosław nigdy nie pozwoli.
2019-07-04 18:25:40
donekT: @aP 1. napisaliście "bo miasto najzwyczajniej w świecie nie umie jej sprzedać." Sprzedać, czy raczej wyzbyć się odpowiedzialności za remont? Trzeba było swego czasu pilnować stan techniczny obiektu, zwłaszcza dach i rynny, obiekt byłby w dużo lepszym stanie. Gdzie wówczas byli radni? 2. napisaliście "Przecież w "zwykłym" budżecie brakuje pieniędzy, więc nawet nie ma czym się dzielić." To normalne, iż w budżecie, prowadzonym przez podmioty publiczne ZAWSZE BĘDZIE BRAKOWAĆ PIENIĘDZY, zawsze znajdzie się jakiś cel, na który trzeba dołożyć. BRAKUJE PIENIĘDZY? Może zlikwidować JEDNOSTKI POMOCNICZE GMINY??? Jak paru gminnych politruków straci HONORY/GODNOŚCI (raczej dys-HONORY), nikt płakać nie będzie. 3. Odgórnymi nakazami nic nie zmienicie, to zależy OD INDYWIDUALNEJ POSTAWY KAŻDEGO, zatem powoływanie się na postawę burmistrza jest BEZZASADNE. Pisałem o ZWIĄZKACH WYZNANIOWYCH zatem dlaczego wyróżniliście akurat KK? PRZEJAW ZAŚCIANKOWOŚCI, czy osobliwej NIETOLERANCJI?
2019-07-04 21:00:02
krzysztof.mm: Pani Tereso...
2019-07-04 21:47:27
donekT: krzysztof-Q argumentów brakuje? Za to do szczucia, obrażania, manipulowania i sztucznego dzielenia na podstawie emocji, to jesteś pierwszy:D:D:D
2019-07-04 22:12:42
Heinrich: Niech pierwsze właściciele piesków nauczą się po nich sprzątać a potem niech sie wypowiadają na tema ich aktywności.
2019-07-04 22:14:50
Heinrich: Niech pierwsze właściciele piesków nauczą się po nich sprzątać a potem niech sie wypowiadają na tema ich aktywności.
2019-07-04 22:36:09
ribery3: Kiedy wybory na burmistrza bo to jest nieporozumienie co sie w tym Skoczowie robi /myślałem ze gorszej władzy byc nie moze
2019-07-04 23:11:12
donekT: Za kadencji poprzedniej Burmistrz UM był zdolny ZGUBIĆ 2 MLN PLN, nie wspominam już o losie pewnego nieszczęśnika. PS Skoczów opanowała post-FEUDALNA OLIGARCHIA, zawzięcie strzegąca swych apanaży z dynastycznymi aspiracjami, z WINNYMI LATOROŚLAMI korzeniami niekiedy sięgającymi nawet powiatu. Obawiam się, iż potencjalna zmiana BURMISTRZA niewiele wniosłaby, do tego, osobiście Panu Burmistrzowi nie mam nic do zarzucenia. W pierwszej kolejności należy zmienić system panujący w gminie i sposób kreacji lokalnych elit politycznych.
2019-07-04 23:16:59
donekT: IN PRIMUM INCOMPATIBILITAS!
2019-07-05 07:47:14
krzysztof.mm: brawo Heinrich
2019-07-05 07:51:09
krzysztof.mm: ...tymczasem panią Teresę przytkało, a może poszła na pielgrzymkę - odetka się albo wróci, na pewno nam wytłumaczy z kim się chce sądzić i o co
2019-07-05 08:31:34
donekT: krzysztof-Q a ile to razy Ciebie "przytkało" i pochwal się, w jaki sposób sobie ulżyłeś, bynajmniej nie na pielgrzymce.
2019-07-05 08:48:20
aP: 1. @donekT: Generalnie zgadzamy się z tobą i zarzutami, które wysnuwasz pod adresem burmistrza Mirosława i radnych. Sprawa kamienicy to kwestia wielu zaniedbań władz miasta, a także - nie bójmy się tego napisać - próba oszukania i naciągnięcia. Szczęśliwie ludzie mają łeb na karku i nikt nie chciał dać za ten szmelc kwoty, którą krzyknął ratusz. Dalej mamy kwestię pieniędzy w budżecie - masz rację, skoro ich brakuje, to trzeba kombinować, szukać oszczędności etc. Można się zastanawiać, czy jednostki pomocnicze powinny być pierwsze do likwidacji (naszym zdaniem jednak nie, choć w razie potrzeby...), ale bez względu na to - coś robić trzeba. Tymczasem w Skoczowie, gdy banki nie chciały już dawać kredytów, poszli w obligacje komunalne, które za cztery lata w spadku dostanie pewnie nowy burmistrz. Krótko mówiąc - ludzie za to odpowiedzialni nie mają wstydu. A kościół katolicki wyróżniliśmy ze względu na burmistrza Mirosława, który wszędzie do przesady afiszuje się ze swoim wyznaniem. Gdyby zdecydował się rąbnąć w związki wyznaniowe, to musiałby rąbnąć też w kk, a tego nie zrobi. Z jednej strony ze względu na swoje przekonania, z drugiej - przez wpływ, jaki mają na niego księża. Oczywiście jest to chora sytuacja, bo osoba, która nie rozumie, że w pracy burmistrza, czy szerzej - polityka - religia nie ma żadnego znaczenia, nigdy nie powinna prowadzić tego typu działalności. 2. @krzysztof.mm: Pani Teresa Paplala nie odezwie się nawet półgębkiem w tym temacie, a skoro tak - to ktoś musi wejść cały na biało. Otóż TP - wykorzystując do tego ratusz, swoje urojone wpływy, które - w jej mniemaniu - gwarantuje funkcja radnego oraz chcąc się podlizać burmistrzowi Mirosławowi - prowadzi prywatną wojenkę, którą zainicjował strajk nauczycieli. TP uważa się bowiem za sumienie polskiego nauczycielstwa (a przynajmniej skoczowskiego) i - jako że sama też uczyła w szkole - twierdzi, że niedawny strajk był skandalem itp. Niestety, TP nie wspomina przy tym, że nauczycielką była 20 lat temu, gdy 1500 zł to było naprawdę dużo, i nie bierze pod uwagę, że czasy się zmieniają. No i że nie każdy dostaje ponad kafla miesięcznie za to, że raz na cztery tygodnie przyjdzie do ratusza. Innymi słowy - zachowuje się jak reakcyjny i upierdliwy babus, który wszystkich i wszystkiego czepia się dla zasady (czyli jak zawsze). Do sądu TP poszła właśnie z tym strajkiem. Wynik postępowania jest jednak z góry przesądzony, możliwe nawet, że wniosek już odrzucono. Dla mieszkańców gminy byłaby to najlepsza wiadomość, bo jeśli dojdzie do rozprawy, to przyjdzie nam zapłacić jej koszty... SU (zmieniamy szyld i jedziemy dalej!)
2019-07-05 10:58:12
krzysztof.mm: radna Papkala sądzi się ze strajkującymi nauczycielami??... chyba tak to jest, kiedy się emerytce zamarzy kariera medialna, a mąż nie pozwala startować w "Sanatorium Miłości"
2019-07-05 11:32:18
aP: @krzysztof.mm: Pani radna Paplala tak już ma - jeśli się czegoś uczepi, to jest gotowa pędzić na zderzenie ze ścianą. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni taki przypadek. O czym to świadczy? Umówmy się, że człowiek względnie inteligentny zauważyłby, że lada chwila przyfanzoli w mur. No ale skupmy się na sprawach poważnych. Dziś na portalu ox można przeczytać przełomową informację - Basen w Skoczowie otwarty! Rzecz jasna, nie ma tam ani słowa o tym, że nie przeprowadzono zapowiadanego remontu na wielką skalę, bo firma, którą wybrał ratusz, była w stanie postawić co najwyżej babkę z piasku, i to tylko wtedy, gdy jakiś dzieciak pożyczyłby jej wiaderko. Co więcej, ten remont miał być wykonany już rok temu, ale wtedy burmistrz Mirosław i jego pomagierzy... nie byli w stanie wybrać kogokolwiek! Tak się to właśnie kręci, od brzegu do brzegu, byle Polska (a w tym przypadku Skoczów) nie zginęła. Oczywiście we wspomnianym tekście nie ma o tym ani słowa. Dlaczego? Bo to artykuł sponsorowany! Według cennika zamieszczonego na stronie, kosztował minimum 800 zł! Podsumowując: burmistrz Mirosław i jego świta nie potrafili przeprowadzić remontu basenu, wybrana przez nich firma rozpieprzyła połowę pływalni, co jako-tako załatano (byle z zewnątrz nie było widać, że jest źle), a następnie ratusz odtrąbił wielki sukces i pieniędzmi podatników zapłacił za jawne kłamstwo na portalu (oczywiście ox bez winy, oni tylko świadczą usługę). Przecież to jest skandal i totalna kompromitacja.
2019-07-05 12:59:56
Teresa Papkala: 1.Sądy? Wolne żarty. Ja to tylko sondy, a najlepiej kosmiczne dobre na sezon ogórkowy. 2. Proszę sprawdzić rzetelnie stan finansów Gminy Skoczów i historię ze sprzedażą kamienicy Rynek 3 od 2010 roku. 3. Bardzo żałuję, że ze względu na ciężką chorobę męża nie mogę chodzić na pielgrzymki. Dbam o to,żeby to co robię i jak postępuję podobało się BOGU, a nie ludziom. 4. Sezon ogórkowy w pełni.
2019-07-05 13:13:08
aP: Pani Tereso, pani nie jest siostrą miłosierdzia, tylko radną. Dlatego, przynajmniej w sferze swojej działalności, jest pani zobligowana do służenia ludziom, bo to oni pani płacą tego tysiaka z hakiem, a nie Bóg. A jeśli z sądem to nieprawda, to bardzo się cieszymy, że choć raz poszła pani po rozum do głowy. Inna sprawa, że ludzie z ratusza są innego zdania. Dużo zdrowia dla męża, jak najbardziej szczerze.
2019-07-05 14:41:17
krzysztof.mm: radna Papkala się dziś ostatecznie skompromitowała - pani się może do rodzin radiomaryjnych albo sodalicji mariańskiej nadaje, ale na pewno nie na radną samorządową - wstyd
2019-07-05 15:09:38
jasper: Ciekawe, co sie Bogu podoba w urzedzie w Skoczowie wedlug pani radnej ? . Moze tak jakas informacje wywiesic, zeby pozniej nie bylo pretensji od petentow. To sie dzieje naprawde w XXI wieku ...
2019-07-05 15:25:49
aP: @jasper: brzydko mówiąc - szkoda strzępić ryja :) Pani radna, pan burmistrz Mirosław i kilku innych uważa, że odwołanie się do Boga to ich obowiązek, a każde słowo niezadowolenia - zwalczanie poglądów, ograniczanie wolności słowa i próba zgnojenia kościoła katolickiego. Nie mają pojęcia, że mieszają ze sobą dwa światy, nie potrafią rozgraniczyć sacrum i profanum, czują się szykanowani i marginalizowani ze względu na wiarę. Dom wariatów, serio.
2019-07-05 20:12:45
krzysztof.mm: numer skoczowskiego ratusza z basenem, razem z tym kuriozalnym sponsorowanym reklamowaniu jego "otwarcia", nadaje się do albumu z klasyką IPN - idiotyzmów partyjniackich nieudaczników
2019-07-05 22:14:16
donekT: @aP: Bardzo mnie to cieszy, iż w wielu sprawach jesteśmy zgodni i zarazem dziękuję, za odniesienie się do poruszonych z mojej strony kwestii. Niniejszym, zmuszony jestem zaznaczyć, iż do sprawowania funkcji przez OBECNEGO BURMISTRZA nic nie mam, uważam, iż swoje obowiązki wykonuje należycie. Wskazałem już, gdzie i w czym upatruję przyczyny takiej, a nie innej sytuacji gminy, kto/co moim zdaniem ponosi za to odpowiedzialność i wielokrotnie w swoich komentarzach na tym portalu podkreśliłem BRAK WOLI POLITYCZNEJ przeprowadzenia zmian. Pragnę przypomnieć, iż wspomniane przez was obligacje są normalnym narzędziem prowadzenia polityki w określonym zakresie i takie były już emitowane przez poprzednią Burmistrz i wówczas jakoś nikt nie miał nic przeciw.
2019-07-05 22:20:16
donekT: @aP: JESZCZE RAZ ZWRACAM UWAGĘ, !!!!MÓWMY O ZJAWISKU A NIE TYLKO O KONKRETNYM PRZYPADKU, MÓWMY O ZWIĄZKACH WYZNANIOWYCH A NIE O KONKRETNYM WYZNANIU!!!!! Przypominam, iż swój powielany przez lata postulat rozdziału funkcji w samorządzie od pełnienia adekwatnych w związkach wyznaniowych, odnoszę do KAŻDEGO WYZNANIA I RELIGII i nie rozumiem, dlaczego prowadzący polemikę zawsze ten problem zawężają do konkretnego jednego wyznania. To prowadzi do odnoszenie PODZIAŁÓW WYZNANIOWYCH NA POLITYCZNE i wzrostu nienawiści względem konkretnego wyznania, NIEUZASADNIONEGO. Pragnę przypomnieć, iż w Skoczowie, gdzie prężnie i widocznie działa 8 lub 9 związków wyznaniowych, to przedmioty związane z konkretnym jednym związkiem wyznaniowym są poddawane AKTOM WANDALIZMU i PROFANOWANE przy bierności miejscowej policji. Co ciekawe, to wyznanie z największą ilością wiernych jest najbardziej i w sposób bezkarny atakowane. Czy to jest w porządku aP?
2019-07-05 22:23:15
donekT: @aP: Moim zdaniem sprawa wyznania Burmistrza, to jego indywidualna kwestia i osobiście nie zauważyłem, aby w jakiś nieodpowiedni i naruszający pewne standardy sposób RZEKOMO AFISZOWAŁ SIĘ Z WYZNAWANĄ PRZEZ SIEBIE WIARĄ. Z tego, co zauważyłem, przeciwnicy obecnego Burmistrza od samego początku jego bycia w ratuszu podnoszą ten argument, który moim zdaniem jest naciągany i wyssany z palca, obliczony na propagandę i korzyści polityczne, ze strony opozycji obecnej ratuszowej władzy. Przy okazji pragnę przypomnieć, iż ATEIZM JEST RÓWNIEŻ FORMĄ WYZNANIOWOŚCI. Co więcej, nakładanie podziałów politycznych na religijne uważam ze strony ratuszowej opozycji za obrzydliwe a zarzuty pod względem wyznaniowym, adresowane względem Burmistrza za nieuzasadnione. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, niech wskaże konkretną sytuację, pochylimy się.
2019-07-05 22:42:56
donekT: aP: W kwestii skoczowskiej pływalni, również w wielu sprawach się mylisz. Obiekt prędzej czy później zostanie zmodernizowany. Ratusz pod wodzą Burmistrza ze swojej strony dopiął wszelkich formalności, czego nie można było oczekiwać ze strony wyłonionego wcześniej wykonawcy (kwestia ubezpieczenia, zapewnienia obsady personalnej itd). To zainteresowanie i szybka interwencja Burmistrza uchroniły doprowadzenie obiektu skoczowskiej pływalni do potencjalnej ruiny i stanu uniemożliwiającego jakiekolwiek funkcjonowanie obiektu. Niestety tak to aP bywa, iż nie zawsze wykonawca, prezentujący atrakcyjną ofertę, wywiązuje się ze swoich obowiązków. Na szczęście działanie Burmistrza było zdecydowane i adekwatne co do sytuacji. aP napisaliście "wybrana przez nich firma rozpieprzyła połowę pływalni," to jest nieprawda, gdyby tak było, obiekt nie mógłby funkcjonować i dobrze, iż sprawa została skierowana do odpowiedniej instytucji. Należałoby zbadać, czy ktoś przypadkiem docelowo nie chciał doprowadzić obiektu skoczowskiej pływalni do ruiny i w imię czego? aP wasza krytyka jest na wyrost. Za obecną sytuację w Gminie Skoczów ODPOWIEDZIALNY JEST SYSTEM, NIKT INNY.
2019-07-05 22:51:14
donekT: krzysztof-Q czołowy IGNORANCIE na tym portalu, KORYFEUSZU nienawiści, nieudolny krzewicieli CIEMNOTY, a na co Ty się nadajesz? Nawet powielanie przekazów dnia z Czerskiej solidnie partaczysz;D:D:D
2019-07-05 22:56:46
donekT: jasper-Q w XXI wieku nie odróżniasz URZĘDU od SAMORZĄDU? Nie mogę uwierzyć, iż obecnie żyją na świecie ludzie, którzy nie kojarzą takich podstawowych faktów. jasper-Q wydajesz się klasycznym przypadkiem ofiary wychowania wyznaniowego (pomijam jakiego). PS piszesz o "BOGU" czy raczej "POPEDZIE", jak masz w zwyczaju?
2019-07-05 23:05:23
donekT: aP: napisaliście " Pani radna, pan burmistrz Mirosław i kilku innych uważa, że odwołanie się do Boga to ich obowiązek," RZEKOMO NA JAKIEJ PODSTAWIE? aP nie wiem, w jakim wymiarze funkcjonujecie, ale jak można zauważyć, najwidoczniej lubicie się publicznie kompromitować a BOGA, CZY ISTOTY NAJWYŻSZEJ sztucznie nie łączcie ze swymi podłymi, dworskimi intrygami, to takie zaściankowe i kołtuńskie, jak system panujący w Gminie Skoczów, czysta post-FEUDALNA OLIGARCHIA, czego ratuszowa opozycja zdaje się, nie dostrzega, a nawet dobrze porusza się w tym zacementowanym przez siebie grajdołku.
2019-07-06 06:45:41
krzysztof.mm: najwyższa pora powiedzieć d o ś ć tej fanatycznej, agresywnej ciemnocie, sterowanej z biskupich pałaców i z nowogrodzkiej, wycierającej sobie gębę Bogiem i ewangelią, wymachującej krzyżem niczym bejsbolowym kijem i próbującej coraz bardziej skutecznie terroryzować państwo i społeczeństwo - przypadek radnej Papkala i jej idiotyczne i skandaliczne publiczne deklaracje to klasyczny przykład faryzejskiej patologii na jaką cierpi Polska pod rządami PiS i biskupów
2019-07-06 06:51:57
Teresa Papkala: Szanowni Państwo, radny w swych działaniach i pomysłach jest niezależny. Jednak musi widzieć problemy całej Gminy. Wiem, że mało kogo obchodzi realizacja zadań własnych, wynikających z ustawy o samorządzie. Jako radna głosowałam za budową wodociąg u na Bajerkach, budową nowego mostku na Górnym Borze i remontami zaniedbanych rowów; remontami: basenu,hali sportowej na Beskidzie czy kamienicy Rynek 3. Stale są prowadzone remonty w placówkach oświatowych. Według mojego rozeznania utrzymanie rocznie w budżecie kwoty około 400 tys.na remonty w szkołach pozwoli zlikwidować najpilniejsze potrzeby. Ale zawsze trafi się nowy problem np. wymiana rury kanalizacyjnej w szkole na Górnym Borze wyceniony razem z projektem na około 100 tys. Cóż, nikt na szczęście mnie nie zmusi żeby wyrazić zgodę na inwestycje czy realizację projektów z grupy :"Będziemy mieli pióro z żaby". I jeszcze jedno.Czy ludzie naprawdę chcą aby udawać kogoś kim się nie jest ???
2019-07-06 09:08:45
donekT: krzysztof-Q, no właśnie, kto na tym portalu ciągle wyciera sobie aparat gębowy Bogiem, JPII, Tischnerem i samych CHRYSTUSEM oraz innymi tuż po tym, jak wcześniej pluje swym nienawistnym jadem na wierzących konkretnego wyznania? Piszesz sam o sobie kzysztof-Q? Objaw HIPOKRYZJI z twojej strony krzysztof-Q?
2019-07-06 10:53:47
krzysztof.mm: ludzie chcą, by radny robiło to, do czego go wybrali i za co mu płacą - i na pewno nie za 'podobanie się BOGU", pani Papkala - takie deklaracje to pani może spokojnie na zebraniu kółka różańcowego wygłaszać i czekać na oklaski, a na forum z dyskusją o sprawach ratusza skoczowskiego proszę się liczyć z adekwatną odpowiedzią na nie
2019-07-06 11:43:35
donekT: krzysztof-Q IGNORANCIE, radny otrzymuje dietę, nie wypłatę i nie świadczy żadnych usług ludności, jako radny, zatem ludzie radnemu/radnej nie mają za co płacić. krzysztof-Q powinieneś się orientować, szkoda młodego narybku. Tymczasem kwestie wyznaniowe, to sfera prywatna, zatem dlaczego wycierasz sobie usta Bogiem krzysztof-Q? Zresztą, jakiego Boga masz na myśli? Może Krysznę wzorem Twojego guru krzysztof-Q?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: