Pantery z pierwszą zdobyczą

Rzuty karne były potrzebne do rozstrzygnięcia meczu w ramach 2. kolejki Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi, w którym cieszyńskie Pantery zmierzyły się z Hradkiem. Skuteczniejsi okazali się rywale.

Przed tygodniem ponieśli wysoką porażkę na inaugurację Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi, a w czwartkowy wieczór zainkasowali pierwszy punkt. Mowa o hokeistach HC Pantery Cieszyn, którzy po przegranej z Imperators Trinec (1:9), tym razem sięgnęli po punkt, uznając wyższość Hradka dopiero po rzutach karnych.

Cieszyńscy zawodnicy świetnie rozpoczęli czwartkowe starcie, ponieważ po pierwszej tercji prowadzili 2:1, a na listę strzelców wpisali się Zbigniew Półtorak i Krzysztof Bryniarski. Niestety, w środkowej odsłonie skuteczniejsi okazali się rywale, którzy przed ostatnią tercją mieli jednobramkową przewagę. Jednak Pantery zdołały wyrównać – w ostatnich sekundach do rzutów karnych doprowadził Bryniarski. Karne efektywniej wykonywali hokeiści Hradka.

Pantery plasują się w tabeli na przedostatnim, 8. miejscu. Szansa do powiększenia dorobku punktowego nadarzy się w najbliższy czwartek (tj. 29.09), kiedy cieszyńscy hokeiści zmierzą się z HC Foxes. Początek spotkania o godz. 21:45, na lodowisku w Czeskim Cieszynie.