Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Panoramiczny pociąg w Boguminie

Spektakularny widok na Morawy będzie można podziwiać z panoramicznego pociągu, który będzie kursował przez Bogumin od 11 czerwca br.

Czeskie Koleje zakupiły w ubiegłym roku specjalny panoramiczny pociąg od Szwajcarskich Kolei, które używały go na linii Gotthard Panorama Express (przecinające Alpy Szwajcarskie z północy na południe – przyp. Red.).

Zgodnie z informacjami z Czeskich Kolei, wagony z panoramicznymi oknami pojawią się na linii Brzecław – Bogumin, przecinając czeskie Morawy. Panoramiczne okna pojawią się głównie w pierwszej klasie, choć mają być dostępne również w drugiej klasie.

Nowe panoramiczne wagony kolejowe będą kursować w ramach linii EC 104, która odjeżdża z Brzecławia (Břeclav ) o 9:10 rano, oraz na linii EC 105, która wraca z Bogumina o 16:42 po południu.

 Szwajcarskie pociągi zostały pierwotnie zaprezentowane przez Koleje Czeskie w zeszłym roku podczas wydarzenia Connecting Europe Express, które podkreśliło zrównoważone i przyjazne dla środowiska podróże pociągami. Jednak do tej pory nie zostały one wprowadzone do użytku.

Przykładowy bilet z bezpłatną rezerwacją miejsc z Brzecławia do Ostrawy kosztuje 421 CZK (około 80 zł – przyp. Red.)

 

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: