Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pani Zofia na nowym rowerze pomoże!

Co roku gmina Jaworze zgłasza zacnych mieszkańców do nagrody ks. Józefa Londzina. Tegoroczna laureatka to Zofia Rippel – opiekunka i pracownik socjalny GOPS w Jaworzu. Jej historię poznali mieszkańcy Jaworza i choć głównej nagrody nie otrzymała, znaleźli się ludzie którzy zmienili jej codzienność, pełną poświęceń dla drugiego człowieka.


Panią Zofię Rippel zna w Jaworzu wiele osób – uśmiechnięta, pełna energii – daje wiarę chorym, słabszym i wykluczonym poświęcając swój czas na rozmowę, i pomoc.  Pani Zofia jest pracownikiem socjalnym w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworzu.

Swoją karierę zawodową i prywatny czas poświęciła i nadal poświęca potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, czyniąc z tego misję swego życia. Już nie tylko zawodowo (bo od blisko dwóch lat jest już na emeryturze), to z potrzeby serca odwiedza samotnych i chorych siedem dni w tygodniu, spędza z nimi niedziele i święta, rozmawia, pociesza, sprząta, robi zakupy. Od lat działa także w zespole charytatywnym przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Opatrzności Bożej w Jaworzu, organizując zbiórki rzeczowe i finansowe, udziela się aktywnie w Apostolstwie Chorych i Apostolstwie Dobrej Śmierci – opisuje wójt gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Podopieczni mówią, że niczym anioł wprowadza pokój i nadzieję w ich serca Pan Mieczysław, poruszający się na wózku inwalidzkim "że Pani Zosia, odwiedzając go, wnosi do jego domu "Iskrę Bożą". Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Jaworzu, ks. Stanisław Filapek puentuje - Pani Zosia każdemu potrzebującemu niesie miłość i nadzieję – stwierdza.

W tym roku kandydatura pani Zofii zgłoszona została do kapituły Nagrody im. ks.. Józefa Londzina, która dorocznie przyznawana jest w powiecie bielskim. Choć pani Zofia nagrody nie otrzymała, już sama nominacja była dla niej sporym wyróżnieniem. A czekała ją jeszcze jedna niespodzianka...

- Panią Zosię zna prawie całe Jaworze, a do chorych i samotnych chodzi dzisiaj na piechotę, bo rower, który dostała od podopiecznej i na którym pokonywała kilometry dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich po prostu zepsuł się...  Może ktoś ma na zbyciu jakąś damkę dla Pani Zosi?- zaapelował wójt, przedstawiając sylwetkę wyróżnionej Pani Zofii.

Na odpowiedź mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Tym razemktoś chciał ułatwić życie Pani Zofii.

W Urzędzie Gminy Jaworze - przed wejściem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mieszkaniec Jaworza Jacek Chmiała przekazał Pani Zofii Rippel rower damski.

- W imieniu Pani Zofii dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali pomoc rzeczową, a w szczególności Panu Jackowi oraz Pani Annie Świder,  którzy przyszli z tak ważną pomocą. Dziękuję też w imieniu własnym – dziękował wójt Jaworza.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: