Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pandemia pokrzyżowała im plany

Dopiero w przyszłym roku Dom Kultury w Chybiu zacznie działać w nowej siedzibie. Zgodnie z planem miało się to stać jesienią tego roku. Wszystko pokrzyżowała pandemia SARS CoV-2.

Maciej Bany, kierownik referatu Inwestycji Dróg i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Gminy w Chybiu poinformował, że inwestycja ma zostać zakończona w kwietniu przyszłego roku. - Zadziałał koronawirus. Pracownicy firmy chorowali i nie można było realizować prac. – wyjaśnił kierownik. Na razie wszystko wskazuje na to, że kwietniowy termin zostanie dotrzymany.

Nowa siedziba zlokalizowana zostanie w budynku, który obecnie należy do gminy, a w przeszłości był częścią cukrowni. Samorządowcom udało się pozyskać na modernizację ponad 6 mln złotych z funduszy Unii Europejskiej. Wykonawcą jest firma z Warszawy. Koszt inwestycji wyniesie w sumie 6,2 mln złotych.

Na nową siedzibę z niecierpliwością czekają mieszkańcy Chybia. Obecnie Dom Kultury funkcjonuje w ciasnych pomieszczeniach amfiteatru. Po modernizacji będą mieli do dyspozycji salę widowiskową na 120 miejsc z pełnym zapleczem, pracownie warsztatowe, a także galerię wystawienniczą. Zmiany nastąpią także na istniejącym tarasie, który zgodnie z planami zostanie dostosowany do zdjęć plenerowych. Pojawią się tam również kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne.

Nowa siedziba Domu Kultury będzie mieściła się w miejscu, gdzie działa słynny Amatorski Klub Filmowy „Klaps”. W 1969 roku został założony przez pracowników cukrowni : Franciszka Dzidę, Józefa Orawca i Kazimierza Pudełko. To właśnie Franciszek Dzida był pierwowzorem głównego bohatera w filmie „Amator”, wyreżyserowanym w 1979 roku przez Krzysztofa Kieślowskiego.

(ach)

 

 

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: