Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Paluch i Jaworski na podium pierwszego etapu Pucharu Polski w Nordic Walking

Michał Paluch (Open2walk Cieszyn) i Zbigniew Jaworski (Włóczykije Skoczów) stanęli na różnych stopniach podium pierwszej edycji Pucharu Polski w Nordic Walking, która odbyła się w miniony weekend w Inowrocławiu.

Choć różnica wieku zawodników z ziemi cieszyńskiej jest znaczna to jedna łączy ich wspólna pasja trenowania sportowej odmiany nordic walkingu. - Na dziesiątym kilometrze jakaś pani zza barierki krzyknąła do mnie – Jo je tyż z Cieszyna! To było jak doping, więc musiałem przyspieszyć. Kolejne osoby powtarzały to hasło, co było tyle zabawne co wzruszające - wspomina Paluch, który wygrał kategiorię wiekową 30 – 39 lat na dystansie 20 km, a w generalnej klasyfikacji był trzeci, z nowym rekordem życiowym 2: 15:14. Zbigniew Jaworski z kolei stanął na srebrym podium kategorii 60 – 69 lat, na dystansie 10 km z czasem 1:13:31.

Trasa w Inowrocławiu przebiegała w malowniczej scenerii Parku Solankowego. Zawody cieszyły sie powodzeniem także wśród kibiców, którzy ustawili się licznie na całej trasie. Łącznie wystartowało ponad 260 zawodników z całej Polski, zarówno amatorów jak i wyczynowców. Na najwyższym podium stanął Jacek Urbanowicz z Worcławia (2:08:54). Wśród pań tryumfowała bezkonkurencyjna, Mistrzyni Świata NW Elżbieta Wojciechowska z Pakości (2:07:56)  - Ta młoda dyscyplina sportu z roku na rok się rozwija, co wspływa również na coraz wyższy poziom zawodów. Nie należy jej również kojarzyć z amatorskimi spacerami po chodnikach, z którymi licznie sympatyzują osoby starsze. - dodaje Paluch, który również jako instruktor prowadzi zajęcia w Cieszynie i okolicach.

Zawody w Innowrocławiu stanowiły wstęp do cyklu 7 edycji Pucharu Polski, z kolejną odsłoną w Starogardzie Gdańskim.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: