Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Paczkowicze" świetowali

Choć kojarzy nam się głównie ze świętami bożonarodzeniowymi – pomaga przez cały rok – tworzący Szlachetną Paczkę wolontariusze ze Śląska Cieszyńskiego i Śląska świętowali w minioną sobotę (18.03.2023) wspólnie podczas Wojewódzkiej Gali XXII edycji Szlachetnej Paczki Województwa Śląskiego. Były okazje do podsumowań. Ile udało się podarować paczek świątecznych w tym roku?

Jak informuje oficjalna strona Szlachetnej paczki, w Weekend Cudów 10 i 11 grudnia pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin, które poczuły się zauważone i ważne. Mądra pomoc połączyła ponad 597 tys. osób, a łączna wartość wsparcia w ramach Szlachetnej Paczki wyniosła prawie 60 milionów złotych.

A jak to wyglądało na Śląsku?

W tegorocznej edycji Szlachetna Paczka w województwie śląskim dotarła do 1732 rodzin, dzięki pomocy 60093 Darczyńców, jak i 866 wolontariuszy. W akcję Szlachetnej Paczki włączyło się wiele osób z regionu Śląska Cieszyńskiego, dzięki którym wiele ubogich rodzin mogło uśmiechnąć się przed świętami. [Pisaliśmy: Weekend cudów w Cieszynie ].

W spotkaniu uczestniczyła delegacja ze Śląska Cieszyńskiego, Janiną Żagan, z Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, która komentowała na swoim oficjalnym profilu: - 

Gala była idealną okazją do poznania Wolontariuszy i Wolontariuszek z innych rejonów. Była również czasem docenienia dotychczasowych sukcesów, czasem inspiracji i wymiany doświadczeń. W wydarzeniu uczestniczyli również Darczyńcy i Dobroczyńcy, którzy wspierają działania Szlachetnej Paczki.
 

 Jeśli chodzi o darczyńców, jednym z wyróżnionych zaproszeniem na Galę darczyńców z regionu był “weteran” Szlachetnej Paczki Łukasz Lankocza, który wraz z rodziną i przyjaciółmi przygotowuje paczki od 9 lat, w ubiegłym roku przygotował ich kilka.

Regionalny akcent można było odnaleźć również na Gali za przyczyną regionalnych smakołyków:

- W ramach Wojewódzkiej Galii odbył się konkurs na smakołyk regionalny. Skorzystaliśmy z podpowiedzi Pani Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia, która w czasie grudniowego Weekendu Cudów jako jeden z upominków ofiarowała wszystkim Wolontariuszon Rejonu Skoczów "Zbiór przepisów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strumień - Szlakiem lokalnych smaków".

Wybraliśmy z tej książeczki szpajzę cytrynową, która przypadła jurorom do gustu i spośród 62 rejonów, które gościły na Gali nasz zajął III miejsce!

II miejsce - Rejon Cieszyn z kanapkami cieszyńskimi

I miejsce - Rejon Czerwionka Leszczyny i ich domowa babka

Wszystkie smakołyki były dostępne po konkursie dla uczestników Gali.

Moim faworytem była żebroczka Rejonu Istebna - proste ale świetne w smaku danie! – czytamy na profilu FB Szlachetna Paczka Skoczów .

 

Istebniańska ekipa Szlachetnej Paczki zaś komentuje:

- Cudownie było się spotkać, by podsumować wysiłki naszej pracy w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, poznać nowe osoby i podzielić się swoimi doznaniami, był również czas na trochę rozrywki, której dostarczyła nam Kinga Komarek swoim pięknym głosem jak i chłopaki z Coast Patrol, którzy dali kapitalny koncert.

 

Choć święta już dawno za nami, Szlachetna Paczka wspiera cały rok, jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/.

 

Red./NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: