Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paczki trafiły do seniorów z Gminy Hażlach

W Hażlachu z okazji zbliżających się świąt do seniorów trafiły upominki. Paczka dla seniora jest alternatywą dla corocznego uroczystego spotkania seniorów, które ze względu na sytuację pandemiczną już drugi raz się nie odbyło.

W Gminie Hażlach jesienią każdego roku odbywa się spotkanie dla seniorów. To okazja do uczczenia Światowego Dnia Seniora (14 listopada) oraz do aktywizacji osób starszych. Niestety, w 2020 i 2021 roku ze względu na sytuację związaną z Covid-19 spotkanie się nie odbyło, nie oznacza to jednak, że o seniorach zapomniano – w tym roku, tak samo, jak w zeszłym, dla seniorów z gminy przygotowane zostały paczki. Dostarczali je między innymi strażacy z lokalnych OSP – dowiedzieliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu.

Paczki to niewielkie upominki, w których znajdują się m.in. herbata, miód, czy słodycze, jednak nie wartość upominku jest w tym wszystkim najważniejsza. Jak podkreślają sami seniorzy, najważniejsza dla nich jest pamięć i kontakt z drugim człowiekiem. Takie małe gesty cieszą i pokazują, że są dla kogoś ważni, że ktoś o nich pamięta.

W 2021 roku paczki trafiły do wszystkich mieszkańców gminy, którzy urodzili się przed 1 stycznia 1952 roku. Łącznie to 957 osób.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: