Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Owce zostały policzone

Ministranci stojący przed wyjściem z kościoła odliczający kolejne osoby – tak było w minioną niedzielę w całej Polsce – po raz kolejny w kościołach katolickich liczono wiernych.


W zeszłorocznym liczeniu wiernych diecezja bielsko-żywiecka, do której należy powiat cieszyński wypadła całkiem nieźle znajdując się w pierwszej szóstce w Polsce i z największą ilością praktykujących wiernych w województwie śląskim.

Regularnie w diecezji bielsko- żywieckiej na niedzielną mszę św. chodzi ponad 50,2 procent wiernych. Dominującą pozycję w liczbie wiernych uczęszczających na msze św. w Polsce  utrzymują diecezje południowo-wschodnie. Na pierwszym miejscu w 2009r. była diecezja tarnowska (70,9 proc.), następnie rzeszowska (65,3 proc.) i archidiecezja przemyska (60,6 proc.). Wskaźnik powyżej 50-procentowy utrzymuje się też w archidiecezji krakowskiej (51,8 proc.), diecezji opolskiej (50,7 proc.)To wynik ubiegłoroczny.
Tegoroczna data badań nie jest przypadkowa. Kościół wybrał najbardziej przeciętną niedzielę wśród niedziel roku liturgicznego. Badania koordynuje Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: