Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Otworzą dworzec...z apartamentem!

Remont dworca PKP w Wiśle zakończył się kilka tygodni temu. Obiekt można udostępnić jednak dopiero o uzyskaniu wszystkich odbiorów. Tomasz Bujok, burmistrz Wisły poinformował, że uroczyste otwarcie dworca nastąpi 25 kwietnia.

Zaniedbywany przez lata obiekt, po przeprowadzonej przez miasto modernizacji jest efektowną wizytówką Wisły. Remont budynku kosztował ok. 6 mln zł. Wisła otrzymała na ten cel 2 mln zł dotacji z funduszy europejskich. Prace prowadziło konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki.

Oprócz głównej funkcji dla pasażerów - kas, poczekalni i przechowalni bagażu, na piętrze znajduje się również elegancki apartament dla gości. Turyści, którzy zdecydują się go wynająć, będą mieli do dyspozycji m.in. aneks kuchenny.

Tomasz Bujok poinformował, że na piętrze budynku znajdzie swoją siedzibę także Klub Seniora. Dzięki windzie osoby starsze bez problemu będą mogły uczestniczyć w odbywających się tam spotkaniach.
Na dworcu planowane jest również stworzenie części usługowej, która obejmowałaby również restaurację.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r. W ramach trwającego przez ostatni rok remontu wymieniono m.in. dach i tynki. Zadbano także o otoczenie wokół dworca.

anszaf

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: