Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwórz książkę

W Cieszynie rozpoczęła się kolejna akcja promująca czytanie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy.

15 lipca (piątek) był pierwszym dniem akcji „Otwórz książkę”.- Dzisiaj otworzyliśmy czytelnię, która przeznaczona została zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – wyjaśnia Agnieszka Muras - Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy.– dzięki temu chcemy promować czytanie, ale nie tylko... Zaczęliśmy podczas półkolonii, które trwają już trzeci tydzień. Najpierw pojawiła się akcja „Kocykarze” na Wzgórzu Zamkowym. Chcieliśmy trochę oswoić przestrzeń Zamku i Wzgórza Zamkowego. Akcji „Otwórz książkę” to kolejne nasze działanie. W ten sposób chcemy promować czytanie.

Przygotowania do otwarcia czytelni trwały tydzień. Uczestnicy półkolonii roznosili ulotki, plakaty, przygotowywali stoiska czytelnicze. O godzinie 10.30 wszystkie stoiska z książkami i komputerami zostały urychomione. Wszyscy mogli wspólnie poczytać, nagrać swoje własne audiobooki oraz zapoznać się z nowopowstałą alternatywną, multimedialną mapą Cieszyna.

- Chcemy rozbudzić ciekawość dzieci i ich zainteresowania. Chcemy też pokazać w jaki sposób prowadzi się taką czytelnię. Ważne, żeby uświadomić najmłodszym mieszkańcom, że praca w czytelni może być również wspaniałą zabawą - podkreśla Agnieszka Muras.

Z czytelni można skorzystać od godziny 10.30 do 13.00. Mile widziana jest każda osoba. - Jeszcze przez dwa tygodnie dzieci będą obsługiwały czytelnię. Być może czytanie w plenerze stanie się bardziej modne. Zachęcamy do wspólnego korzystania – dodaje Agnieszka Muras - Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: