Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Otwarte serca i portfele dla Kubusia

Kilkaset osób przyszło na koncert charytatywny dla Kubusia Bodery, który odbył się w niedzielę 25 marca 2012r. w Skoczowie. W sumie na rzecz Kubusia udało się zebrać prawie 10 tys. złotych.

Sala pod Pegazem przy ul. Targowej w Skoczowie pękała w szwach. Takiej publiczności nie było tu już dawno. Wszyscy przyszli aby pomóc Kubie w walce z białaczką. Sześcioletni Kubuś Bodera od lutego walczy z tą chorobą. Czytaj więcej: „Kuba ma białaczkę”.

Rodzice sześcioletniego Kubusia nie kryli wzruszenia. Takiej publiczność nie spodziewali się i oni i organizatorzy koncertu. –  Frekwencja przerosła moje oczekiwania – mówi Grażyna Kołder, która wspólnie z Izabelą  Fajkis zorganizowała koncert. Obie są nauczycielkami w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie. – Kubuś jest fajnym, pogodnym, inteligentnym chłopcem. To takie żywe srebro – mówi nauczycielka. I może właśnie dlatego w sali „Pod Pegazem” w Miejskim Centrum Kultury pojawiło się tak wiele osób. Wszyscy z otwartym sercem i portfelem. – Udało się uzbierać prawi 10 tysięcy złotych. To naprawdę spora kwota. Nie spodziewałam się aż takiego wyniku – dodaje Grażyna Kołder.

Dla Kubusia zaśpiewali koledzy i kolezanki, wystąpiły zespoły Począwszy od tych działających przy szkołach skończywszy na zespole folklorystycznym Strumień, Batalion d’ Amour i popularnym „Szczypiorze”, Zdzisławie Bagudzie.

Podczas koncertu na rzecz Kubusia pieniądze zbierała Chrześcijańska Służba Charytatywna. Można było też kupić tomiki poezji Jana Chmiela, który również wszystkie pieniądze przekazał na leczenie Kubusia. –  Cieszymy się że to był również rodzinny koncert, że zintegrowała się społeczność naszej szkoły. Rodzice przygotowali ciasta, które również sprzedawali podczas koncertu. To też dało sporą kwotę która pomoże Kubusiowi w leczeniu – dodała Grażyna Kołder.

Ci którzy nie załapali się na koncert mogą pomóc Kubie albo wpłatą na konto albo za pośrednictwem serwisu allegro. Tam już niebawem trafić tam maja gadżety specjalne m.in. koszulkę z podpisem Adama Małysza, czy członków drużyny Podbeskidzia, które będzie można licytować. O aukcjach poinformujemy na łamach portalu OX.PL.

Dorota Kochman

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z IMPREZY

Kuba jest w trakcie długotrwałego i bardzo kosztownego procesu leczenia w Szpitalu Klinicznym w Zabrzu. Każda pomoc finansowa przekazana w formie 1% podatku dla Fundacji ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową będzie iskierką nadziei na ratunek Kubusia. Za okazane serce – sercem dziękują rodzice.

Dane do formularza PIT: Fundacja ISKIERKA KRS 0000248546

Cel szczegółowy: 1% podatku – Jakub Bodera

Jeżeli chcesz wspomóc rodziców Kuby możesz dokonać tego
wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto.

Marcin Bodera, Skoczów 43-430, Bładnice Dolne 47

nr: 39 1090 1740 0000 0001 1415 5714

tytułem:  darowizna na leczenie Kubusia 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: