Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwarli pracownię z panią Minister

W Drogomyślu uczniowie cieszą się już nową pracownią przyrodniczą. Oficjalnego otwarcia tego miejsca dokonano w obecności wiceministra edukacji i nauki Marzeny Machałek.

Jak informuje gmina Strumień – nowa pracownia przyrodnicza wyposażona jest na miarę XXI wieku. W piątek dokonano jej oficjalnego otwarcia w obecności Pani Marzeny Machałek wiceminister edukacji.
Będzie można kreatywnie spędzić czas, poeksperymenować, i doświadczyć! To zupełnie nowa odsłona szkolnych zajęć. W Drogomyślu szkoła, staje się przestrzenią pasjonującej przygody z nauką. A wszystko za sprawą klasy przyrodniczej, przystosowanej do najbardziej kreatywnych zajęć.

Oddana „w ręce” młodzieży nowa pracownia wyposażona jest m.in. w tablicę interaktywną, nowe laptopy, robot przeznaczony do nauki programowania i zestaw kreatywny pozwalający zbudować osobistego robota. Do dyspozycji uczniów z Drogomyśla jest nawet teleskop, dzięki któremu można prowadzić obserwacje kraterów Księżyca i pierwszych detali na niektórych planetach.
Oprócz tego placówka może poszczycić się trójokularowym mikroskopem cyfrowym Levenhuk z kamerą, mikroskopami stereoskopowymi wyposażona jest w sprzęt i rozmaite pomoce naukowe, z pomocą których uczniowie będą mogli osobiście badać mikroświat i poznawać tajniki przyrody, mając do dyspozycji setki biologicznych preparatów mikroskopowych. To tylko niektóre z zakupów pozwalające zarówno uczniom jak i nauczycielom na rozwinięcie skrzydeł.
W uroczystym otwarciu nowej pracowni uczestniczyli m.in. wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń wraz z radnymi Marią Krutyłą, Jarosławem Mazurem, Józefem Rudolem oraz Jarosławem Szastem, przedstawiciele Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz przedstawiciele szkoły na czele z dyrektor Iloną Gabryś.

Jak duże są możliwości nowej pracowni w ciekawy sposób przedstawili gościom sami uczniowie. Jesteśmy świadkami spełniającego się marzenia uczniów i nauczycieli o nowoczesnej szkole nastawionej na indywidualną aktywność i nowe technologie. Szczególnie cieszy fakt, że na remont pracowni udało się pozyskać dofinansowanie ze środków europejskich. Jestem pewna, że zdobywanie wiedzy w tej nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni będzie dla uczniów wspaniałą przygodą, a nauczyciele, którzy w ramach projektu mają możliwość doskonalenia swoich kompetencji z jeszcze większą pasją będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – mówiła wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego.
Dzięki zgłoszeniu do programu placówka zdobyła ogromny potencjał, co podkreśla dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drogomyślu, Ilona Gabryś – Realizowanie działań projektowych daje ogromne możliwości naszej szkole w zakresie praktycznej nauki przedmiotów ścisłych. Dziś nasi uczniowie mają możliwość pracować metodą doświadczenia i eksperymentu, mogą za pomocą zmysłów dostrzegać zmiany, porównywać wyniki doświadczeń, zbierać wiedzę praktyczną i budować własną bazę, z której mam nadzieję uda im się korzystać z powodzeniem w kolejnych latach.

Udział we wszystkich zajęciach realizowanych w ramach projektu jest nieodpłatny i traktowany jako dodatkowy, polega na zadeklarowaniu chęci uczestnictwa. Oferta zajęć proponowanych przez szkołę obejmuje trzy segmenty: dydaktyczno-wyrównawczy, rozwijający oraz spotkania prowadzone metodą eksperymentu.
- Jestem dumna z tego, że drogomyska placówka prężnie się rozwija, ma swoją wizję i uczestniczy w licznych projektach starając się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych– podsumowuje Burmistrz Strumienia Anna Grygierek
Projekt „Rozwój przez edukację w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drogomyślu” opiewa na kwotę 269 719, 81 zł, z czego aż 229 261,83 zł pochodzi z dotacji unijnej, 26 971,98 zł dołożył strumieński magistrat, a 13 486 zł to środki pozyskane z budżetu państwa. Otrzymane fundusze pozwalają uczniom korzystać z zajęć dodatkowych, dzięki projektowi nauczyciele mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach w celu poszerzenia możliwości wdrażania innowacyjnych metod nauczania.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: