Dadok asystuje, Górnik remisuje

Robert Dadok, który pierwsze szlify zbierał w Tempie Puńców, zanotował asystę przy trafieniu Bartosza Nowaka, dzięki czemu Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe z Lechią Gdańsk (1:1) w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Robert Dadok dołączył do Górnika Zabrze przed rozpoczęciem obecnego sezonu i stał się jednym z podstawowych podopiecznych Jana Urbana. Wychowanek Tempa Puńców większość spotkań rozpoczynał w wyjściowej „11” i tak również było w sobotnim starciu z Lechią Gdańsk.

Gospodarze świetnie rozpoczęli dzisiejsze starcie, ponieważ Łukasz Zwoliński otworzył wynik już 10. minucie. Jednak do głosu doszli również piłkarze Górnika i to oni zaczęli stwarzać liczne sytuacje. Dadok mógł wyrównać w 29. minucie uderzeniem z woleja, ale udaną interwencją popisał się Dusan Kuciak. Zabrzanom powiodło się wyrównać przed zmianą stron – Dadok dośrodkował do Bartosza Nowaka, a ten wykończył akcję, pokonując słowackiego golkipera w 42. minucie.

Wynik już nie uległ zmianie i ekipy podzieliły się punktami. Górnik podskoczył na 12. miejsce w ligowej tabeli, a Lechia zamyka czołową „3”. Dla Dadoka to pierwsza asysta w barwach zabrzańskiego klubu, a warto dodać, iż 24-latek przebiegł 11,57 km, co jest trzecim największym pokonanym dystansem w dzisiejszym meczu.