Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Otwarcie inkubatora przedsiębiorczości w Cieszynie

W czwartek (10.10.2019) w Sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyło się otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości AIP (Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości). Podczas spotkania uroczyście otwarto biura inkubatora AIP na Zamku, wyjaśniono, na czym ma polegać jego działanie oraz przeprowadzono pierwsze szkolenia.

Podczas otwarcia obecny był Mateusz Maik, przedstawiciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, który wskazał, w jaki sposób działają twory tego typu i wyjaśnił, na czym polega testowanie własnego biznesu – po pierwsze inkubator powinien pobudzać do przedsiębiorczości, ale również powinien skupiać inne osoby, związane z przedsiębiorczością oraz pobudzać do aktywności. Jeżeli ktoś będzie miał już swój pomysł na biznes, będzie mógł skorzystać z doradztwa, skonsultować swój pomysł i uzyskać pomoc – wyjaśniał podczas otwarcia inkubatora Mateusz Maik.

Inkubator przedsiębiorczości został porównany do swoistego ekosystemu, w którym osoba mająca pomysł na biznes, może uzyskać pomoc. Pomoc ta może polegać na konsultacji określonych elementów biznesplanu, czy też informacjach w jaki sposób załatwiać określone sprawy. Pomysł będzie można również skonsultować z osobami, które mają już w biznesie określone doświadczenie. Często przedsiębiorcy, którzy zrealizowali swój pomysł i osiągnęli sukces dzięki wsparciu innych osób, chcą wrócić i sami dać coś od siebie, doradzić, czy na swój sposób oddać to, co sami kiedyś dostali. Dzięki temu pojawiają się nowi specjaliści i osoby chętne do udzielenia wsparcia innym, którzy są dopiero na początku swojej drogi. Jak wskazywali zaproszeni goście, nazwa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości nie powinna nikogo zmylić. Pomoc może tam otrzymać każdy. Wyjaśniano, że osoby odpowiedzialne za Inkubator będą chciały dotrzeć również do uczniów szkół średnich.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-11 18:23:57
tom lem: " Najdroższe, Panie" w biznesie podstawową zasadą jest - umiesz liczyć , licz na siebie - nie na inkubatory lub sztucznie powołane kwoki;-)
2019-10-11 20:51:11
krzysztof.nn: nic na temat finansowania - a to przecież nie łudźmy się, to w y ł ą c z n i e o pieniądze w tym przypadku chodzi...
2019-10-11 21:17:25
b.w.: Zapewne było stwierdzenie: " najdroższy inkubatorze ! "
2019-10-11 22:17:17
rainman: To tak nie dziala drogie Panie.
2019-10-12 08:44:51
tom lem: ... może w cieszyńskim zamku porady lekarskie w ramach AIP fundują darmo ;-) //https://www.facebook.com/iwona.nontiscordardime/videos/10156337375817716/?t=0//
2019-10-12 11:32:57
inigo: Najlepszy biznes zrobią zarządcy inkubatora. Socjalizm zawsze dzielnie walczy z problemami, które sam stworzył.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: