Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Hażlach o inwestycjach

Budowa boiska do siatkówki plażowej, budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 937, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Skoczowskiej oraz Księdza Olszaka – m.in. o tych inwestycjach rozmawiano dziś (11.10) w Gminie Hażlach z przedstawicielem Zarządu Województwa Śląskiego.

Gmina Hażlach chętnie korzysta, w miarę możliwości, z zewnętrznych źródeł dofinansowania. Właśnie o inwestycjach tych realizowanych i planowanych rozmawiano dziś (11.10) w Urzędzie Gminy Hażlach. Beata Białowąs członkini Zarządu Województwa spotkała się z Wójtem Gminy Hażlach Grzegorzem Sikorskim.

Rozmawiano m.in. na temat budowy boiska do siatkówki plażowej w Hażlachu, które ma powstać obok kompleksu sportowego Orlik.  13 sierpnia br. w ramach Marszałkowskiego Programu „Inicjatywa Sołecka” została podpisana z Gminą Hażlach umowa na dofinansowanie budowy tego boiska. Początki inwestycji nie były łatwe – mówi sołtys Sołectwa Hażlach Mariusz Króliczek. –  Oferty, które wpłynęły na wykonanie boiska, przekraczały nawet 6-krotnie budżet, jakim dysponowała Rada Sołecka. Nie było wyjścia – większość prac należało wykonać społecznie, bądź po kosztach. Tutaj wielkie podziękowania kieruję w stronę hażlaskich społeczników. Nieoceniona była pomoc Wójta Gminy Hażlach oraz Prezesa Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszywa S.A. w Krakowie Oddział Kończyce Wielkie, które materialnie wsparły inwestycję. Ostatecznie koszt budowy boiska wyniósł 20 tys. zł – podkreśla sołtys. 

Spotkanie było również okazją do omówienia bieżącej współpracy na linii Urząd Marszałkowski – Gmina Hażlach. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 937 oraz zaprojektowania i budowy ronda na Babilonie, to jest na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Skoczowskiej oraz Księdza Olszaka – zwraca uwagę Wójt Grzegorz Sikorski.

 

MSZ/ mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: