Oszust ze Skoczowa

Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że 81-letnia mieszkanka Wisły nie została druga ofiarą oszusta ze Skoczowa. Działał metodą "na wnuczka".

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali oszusta, który usiłował wyłudzić od starszej kobiety 8 tysięcy złotych. - Jak ustalili śledczy, mężczyzna zadzwonił do 81-letniej mieszkanki Wisły i podczas rozmowy zażądał najpierw przekazania 50 tys. złotych, w zamian za uniknięcie odpowiedzialności za wypadek, który rzekomo miała spowodować synowa starszej kobiety. Mieszkanka Wisły nie miała jednak takiej kwoty pieniędzy. Kobieta chcąc pomóc swojemu bliskiemu, zdecydowała się na przekazanie oszustom 8 tysięcy złotych. Po kilkudziesięciu minutach pod jej dom przyjechał samochodem mężczyzna, który miał odebrać gotówkę. W chwili przekazania pieniędzy, 81-latka zauważyła synową na swoim podwórku. Dopiero wtedy starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Zdążyła jeszcze wyszarpać pieniądze z rąk oszusta, zanim ten odjechał samochodem. Pokrzywdzona zapamiętała numer rejestracyjny auta i powiadomiła Policję – podaje podkomisarz Rafał Domagała z KPP Cieszyn.

Policjanci szybko namierzyli oszusta: - Powiadomieni o przestępstwie policjanci zatrzymali poszukiwany pojazd i kierującego nim mężczyznę. Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Skoczowa. Nie był wcześniej karany. Kryminalni ustalili, że oszust kilka dni wcześniej, w ten sam sposób wyłudził 11 tysięcy złotych od 84-letniej mieszkanki Ustronia. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Teraz śledczy będą weryfikować, ilu czynów dopuścił się oszust – informuje rzecznik cieszyńskiej Policji.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

 

mat.pras.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-02 11:27:28
czytelniczka: Nareszcie oszust wpadł! <br />Brawo dla tej babci, która pomogła w jego złapaniu!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją