Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oświata to priorytet - Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz placówek powiatu cieszyńskiego spotkali się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, żeby wspólnie swiętować Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto obchodzone tradycyjnie raz w roku. - Spotykamy się w połowie października, aby docenić, uhonorować i podziękować pracownikom oświaty. Tym bardziej, że tegoroczne wyniki maturzystów uplasowały powiat cieszyński na pierwszym miejscu w województwie śląskim. Nie znaczy to jednak, że tylko w tym dniu pamiętamy o nauczycielach, pracownikach administracji i obsługi... - podkreśliła prowadząca spotkanie Czesława Haczek.

W czasie uroczystości odbyło się również ślubowanie nauczycieli mianowanych oraz wręczenie im aktów nadania stopnia awansu zawodowego. Ponadto dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz placówek powiatu cieszyńskiego otrzymali nagrody Starosty Cieszyńskiego.

- To był bardzo dobry rok dla cieszyńskich szkół – podkreślił Czesław Gluza Starosta Cieszyński - myślę, że również w wymiarze inwestycyjnym. Na nakłady infrastruktury edukacji Powiat przeznaczył znaczne środki. Jest to kontynuacja cyklu, który rozpoczęliśmy parę lat temu. To kolejne modernizacje szkół, remonty, to również doposażenia. To wszystko, co tworzymy w tej materialnej bazie ma sprzyjać temu, co jest istotą kształcenia, czyli przede wszystkim dobrej jakości tej wiedzy, którą przekazujecie Państwo młodemu człowiekowi, jego wychowaniu i przygotowaniu. Z pewnością ten rok przyniesie kolejne znaczące inwestycje. To nie tylko puste słowa, ale i realne czyny i działania, bo oświata w powiecie cieszyńskim jest na pewno priorytetem.

W minioną środę (12.10.2011) nie zabrakło życzeń i ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli, dyrektorów szkół oraz placówek powiatu cieszyńskiego. - Państwo sprawiacie, że nasza młodzież jest dobra, reprezentująca wartości, a poza tym dobrze wykształcona. Myślę, że tacy ludzie swoje miejsce w życiu znajdą – dodał Czesław Gluza. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: