Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oświadczenie klubu PO ws. ronda im. Kaczyńskich

Na dzisiejszej (30.01) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Nogowczyk wydał oświadczenie w imieniu klubu PO. Informacja odnosiła się do złożonego w zeszłym miesiącu wniosku, grupy radnych powiatowych, by jednemu z cieszyńskich rond nadać im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Pod koniec grudnia grupa 12 radnych powiatowych (Tadeusz Mendrek, Łucja Michałek, Andrzej Bacza, Beata Macura, Ludwik Soboszek, Andrzej Łukasiak, Janusz Król, Janusz Dziedzic, Grzegorz Konieczny, Danuta Wasilewska, Adam Kędzierski, Krzysztof Neścior), złożyła wniosek, aby Przewodniczący Rady Powiatu Ludwik Kuboszek wystąpił do Rady Miasta Cieszyna z propozycją nadania rondu przy ul. Bobreckiej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Wniosek trafił do Rady Miasta, ale Komisja Urbanistyki, Strategii i Ochrony Zabytków negatywnie go zaopiniowała. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Cieszyńscy samorządowcy, póki co czekają na oddanie ronda do użytku. Później będą głosować nad wyborem odpowiedniej nazwy, ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się również inne propozycje. 

Na dzisiejszej (30.01) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego do wniosku grupy radnych odniósł się Jerzy Nogowczyk. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu wydał oświadczenie w tej sprawie w imieniu klubu PO. Wniosek został zgłoszony przez 12 radnych powiatowych z 29 osobowego składu Rady Powiatu, w tym przez 10 radnych spoza miasta Cieszyna. Radni Powiatowi nie mają kompetencji do nadawania nazw ulic, placów, rond itd. Dziwi zatem fakt, że pod nieco karkołomną konstrukcją wniosku do Rady Miasta Cieszyna, podpisali się doświadczeni samorządowcy m.in. były Wójt Gminy Brenna, sekretarz Miasta Skoczowa i Starosta Cieszyński. Skierowanie wniosku do niewłaściwego organu przez tak doświadczonych samorządowców świadczy o chęci uzyskania rozgłosu medialnego, a nie o faktycznej chęci załatwienia sprawy – zwracał uwagę Nogowczyk. 

Wiceprzewodniczący oświadczył, iż klub PO zdecydowanie odcina się od inicjatywy grupy radnych. Uważamy, że ustawa o samorządzie powiatowym wyczerpuje zakres problemów zgłaszanych, dyskutowanych i rozwiązywanych przez radę powiatu. W pełni uznajemy prawo samorządu miasta, gminy do stanowienia o nazwach ulic zgodnie z kompetencjami samorządu gminnego – dodał Nogowczyk. Przewodniczący Rady Ludwik Kuboszek zaznaczył, iż wniosek ws. nadania nazwy rondu, złożony do Rady Miasta, jest tylko i wyłącznie propozycją. 

 

Pisaliśmy:

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-30 19:14:44
krokusik: Przesłanie kabaretu \&quot;Ucho prezesa\&quot; nie dotarło do was? Dalej z wazeliną członkowie się cisną do prezesa? Nie macie za grosz godności i na siłę chcecie skłócić lokalne społeczeństwo? Na domach sobie napiszcie: \&quot;To dom imienia Marii i Lecha Kaczyńskich\&quot; a od społeczeństwa to dwa kroki w bok. My tu nie damy się manipulować polityką. Zresztą w wybory niedaleko.<br />
2018-01-30 19:59:04
krzysztof.mm: Tadeusz Mendrek<br />Łucja Michałek<br />Andrzej Bacza<br />Beata Macura<br />Ludwik Soboszek<br />Andrzej Łukasiak<br />Janusz Król<br />Janusz Dziedzic <br />Grzegorz Konieczny <br />Danuta Wasilewska <br />Adam Kędzierski<br />Krzysztof Neścior<br /><br />Zapamiętamy.
2018-01-30 20:14:38
cd minerwa: Przerabialismy juz to w PRL. Teraz to nieudolna kalka tamtego systemu. <br />Proponuje zamiane Polska na Republika Kaczynska, nie mylic z Kim Ir Sen.<br />
2018-01-30 20:23:43
bronsky1964: Przewodniczący Rady mówi że to tylko propozycja ha ha ha,ale ziarno zasiali i liczą na to,że a nóż widelec reszta to podchwyci i będzie gut,bo przecież nie wypada itd.,itp.,taka \'\'zasłużona\'\' osoba,tyle zrobiła dla regionu,akurat.
2018-01-30 21:19:12
pawel21_13: Ciekawa to korelacja. Wyznawcy sekty kacerskiej jak diabeł święconej wody będą zawsze unikać jakiegokolwiek upamiętniania Prezydenta, dzięki któremu mamy to co mamy.
2018-01-30 22:16:10
harnas: Pani Michałek to niech sobie w Jaworzynce słynne rondo nazywa im. Kaczyńskich!
2018-01-30 22:22:22
tom-81: Czy nie wystarczy ze w Smoleńsku juz traktorami po nich jezdza?jeszcze rondo w Cieszynie na ich czesc,jakie znizki na auto za to dostaniecie ze po tym g.... bede jezdzic?a moze late w drodze nazwiecie im.M.L Kaczyńsk ich,oni nawet nie wiedzą gdzie Cieszyn jest,a radni bez wazeliny chca wejsc
2018-01-31 05:56:50
krzysztof.mm: Rondo Kaczyńskiego?<br />Spieprzaj dziadu - i tyle w temacie.
2018-01-31 08:41:07
alouette: Nie jestem za, ale dlaczego nie Kaczyńskich? W końcu prezydentem był. Po prostu zadymiacze dymią niezależnie od logiki. Żadnych sensownych argumentów.
2018-01-31 09:30:34
Klaudiuszek: Uważam,że w tym temacie powinni się wypowiedzieć mieszkańcy Cieszyna a nie radni.
2018-01-31 15:39:52
Hera: \&quot;Radni powiatowi nie mają kompetencji do nadawania nazw ulic,placów,rond ...\&quot;Co my wyborcy mamy sądzić o kompetencjach wykonywania zadań jako samorządowców,skoro oni nie wiedzą co leży w ich gestii.Tłumaczenie że to tylko propozycja jest dość słabe.Może w ramach tych propozycji wskażą jakąś zasłużoną osobę z naszego regionu.Naprawdę w historii naszego miasta i regionu było wiele osób godnych upamiętnienia.Mam nadzieję że odpowiedni organ uprawniony do składania wniosków nadania nazwy ,dobrze zastanowi się zanim wysunie jakąś propozycję.
2018-01-31 16:23:42
krokusik: @alouette<br />\&quot;Nie jestem za, ale dlaczego nie Kaczyńskich? W końcu prezydentem był. Po prostu zadymiacze dymią niezależnie od logiki. Żadnych sensownych argumentów.\&quot; - Twój argument jest sensowny. Był prezydentem.
2018-01-31 16:29:46
krokusik: Co takiego nadzwyczajnego w tym rondzie, że musi mieć nazwę? Odnoszę wrażenie, że ktoś celowo sieje zamęt. Przypomnijcie mi może szanowne grono radnych (lista powyżej) jakie nazwy mają istniejące już ronda w Cieszynie. Co nagle to po diable. A może nazwać rondo imieniem zmarłego Stanisława, który ofiarował dwa samochody ojcu z Torunia od ciepłej wody? Wszak czyn wielki zrobił zanim ten padół opuścił.
2018-01-31 17:08:34
nemezis666: @alouette<br />Być prezydentem to trochę za mało. Żeby zasłużyć na wyróżnienie nie wystarczy być, trzeba czynami zapisać się w ludzkiej pamięci, a Pan Kaczyński poza byciem nic dla społeczeństwa nie zrobił.
2018-01-31 17:23:43
krzysztof.mm: ba, nie dość, że jedynie był, to do tego był beznadziejny
2018-01-31 20:16:28
bronek91: \&quot;Radni Powiatowi nie mają kompetencji do nadawania nazw ulic, placów, rond itd. Dziwi zatem fakt,\&quot;- cytat <br /><br />Nie ino radni powiatowi ale nawet Rada Powiatu..... Radni to nie organ!!!! <br /><br />Bronek przeca to już downo pisoł.... Trzeba w końcu mieć w końcu pore trocin w głowie, jak na drwala przystało...
2018-01-31 20:22:05
bronek91: cd minerwa<br /><br />Czasy się zmieniają a cd minerwa furt na klęczniku. <br /><br />- na kolanach i do ust, a na reke co najwyzej trzcina!!!
2018-01-31 21:00:24
GabrysM: Nie lepiej nazwać Erzherzogin Isabelli Schutzhaus, przynajmniej coś dla tego regionu zrobiła bo wybudowała schronisko na Czantorii które do teraz przetrwało, albo Franza Josepha o jego dokonaniach dla tego regionu poczytajcie sobie w internetku :)
2018-02-01 05:26:19
krzysztof.mm: bronek - nie tyle drwal, co chamowaty prostak
2018-02-01 07:51:56
cd minerwa: broneczku - prawa autorskie sie klaniaja. Jezeli juz cytujesz ks. Kneblewskiego \&quot;po katolicku- na kolanach i do ust, a na reke co najwyzej trzcina\&quot; to nalezy podac zrodlo i uzyc cudzyslow. Zapamietaj.<br />Jak widac proba wstania po katolicku z klecznika (jak u wiekszosci prawych i sprawiedliwych) nie udala Ci sie. Padles na twarz.<br /><br />
2018-02-01 08:02:06
bronek91: krzysztof.mm<br />\&quot;chamowaty prostak\&quot;- to termin o zakresie szerszym niż drwal. Zgodnie z zasadami chałupniczej filozofii i mondrości ludowej jedno nie wyklucza drugiego;) Do Ciebie i tak mi jeszcze strasznie daleko, zatem nie musisz się czuć zagrożony. <br /><br />Krzysztof.mm nie wiesz czasem czymu tyn klub PO tak długo czekoł z tym oświadczynim....
2018-02-01 08:17:13
bronek91: cd minerwa <br /><br />Czyli jednak niezależnie od epoki cd minerwa furt na klęczniku, ino nie bierze już do ust jak Kneblewski ale na twarz;) To jest ta różnica... Rozumiem że konkurencja wygryzła...<br /><br />cd minerwa, dlaczego pomiędzy prawymi i sprawiedliwymi stawiasz koniunkcję???<br /><br />Przeca to pojęcia sprzeczne. Co rozumiesz pod pojęciem sprawiedliwość??? Działania klubu PO traktujesz z zakresu tych dotyczących prawości, czy sprawiedliwości. A może jedno i drugie.... <br /><br />Co do Kneblewskiego.... Czarne owce są wszędzie.... Na szczęście Mistrz jest już blisko a materiału na brukowanie piekła nigdy nie jest dosyć..... Może jeszcze zmądrzeje, czego mu życzę....
2018-02-01 10:06:11
cd minerwa: broneczku, oj zalatuje mi w Twojej wypowiedzi klamstwem i stechlizna. Uzywasz slow ks. Kneblewskiego jako swoich a potem piszezsz, iz ma nadzieje, ze czarna owca zmadrzeje. Co do Ciebie nie mam juz zadnych watpliwosci, jako material na brukowanie piekla swietnie sie nadajesz.
2018-02-01 10:25:01
bronek91: Szanowna cd minerwa <br />Gdybyś należała do awangardy rewolucyjnej prekariatu, wiedziałabyś iż pod bruk jeszcze trzeja coś podłożyć... Myślę iż jako PLATFORMA OBŁUDY, zakłamania i zdrady w pełni się nadajesz:D:D:D Jak to koniunkturalnie wpisywać do programu dekalog i wygłaszać oświadczenia po fakcie.... Byt określa świadomość, klęcznik pozostaje ten sam, tylko \&quot;farorz\&quot; w zależności od swojej woli daje do rączki, do buzi lub na twarz. <br /><br />Cd minerwa, mówiłem Ci już dawniej, iż klęcznik ma wiele opcji zastosowania:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: