Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Iran w Avionie

W poniedziałek (29.01) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyła się prelekcja Jiriego Sladki, dotycząca Iranu. Wydarzenie było organizowane przez Bibliotekę Miejską w Czeskim Cieszynie. W Avionie autor dwóch książek przybliżył słuchaczom kulturę Iranu oraz pokazał zdjęcia z podróży.

Jiri Sladky to podróżnik oraz fotograf. Swoje wystawy, składające się ze zdjęć wykonanych właśnie w czasie podróży do Iranu prezentował w bibliotekach oraz galeriach na terenie Czech. Tym razem zawitał do Avionu, aby raz jeszcze pokazać zdjęcia ze swojej podróży i aby przybliżyć słuchaczom kulturę oraz krajobrazy tego kraju.

- Iran to kraj, który jest większy niż cała Europa Środkowa – tłumaczył w czasie trwania wydarzenia Jiri Sladky – kraj ten rozciąga się na Bliskim Wchodzie pomiędzy Morzem Kaspijskim oraz zatokami Perską oraz Otomańską. Iran zajmuje 18 miejsce w skali świata na liście ilości mieszkańców i możemy znaleźć tam grupy etniczne takie jak: Persowie, Azerowie, Kurdowie, Lurowie, Arabowie oraz Beludżowie.

 

Następnie przybliżona została kultura kraju, która bardzo różni się od europejskiej. W zależności od części kraju znajdziemy nieco inne obyczaje oraz inną kulturę, ze względu na przewagę określonych grup etnicznych w danym miejscu. Iran jest miejscem ciekawym, zwłaszcza jeżeli został przedstawiony przez czeskiego podróżnika, który z wykształcenia jest geografem, a Iran wybrał, jako temat swojej pracy seminaryjnej. Kraj ten poznawał przez 20 lat z punktu widzenia innego, niż zwykły turysta, ze względu na fakt, że jako miejsc noclegów nie wybiera hoteli a większość podróży odbywa pieszo, chcąc jeszcze lepiej poznać lokalną kulturę.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: