Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostrzegają przed burzami

Lato na półmetku, od upałów zdążyliśmy wprawdzie ostatnio odpocząć, ale burze mogą jeszcze dać się nam we znaki. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed burzami i burzami z gradem, które mogą przejść dzisiaj nad powiatem cieszyńskim.

Do godz. 24:00 możemy dzisiaj (26.07.2012) spodziewać się burz z możliwymi lokalnymi opadami gradu. Na opady i grzmoty muszą przygotować się nie tylko mieszkańcy Śląska i Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, ale niemal całej Polski. W przypadku naszego regionu przebieg nie powinien być jednak tak gwałtowny, jak jest to zapowiadane w województwie wielkopolskim, mazowieckim czy lubuskim: - Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów burzowych od 10 do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 70 km/h. - prognozuje dyżurny synoptyk Łukasz Harasimowicz z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie.

Niestety, nadchodzący piątek i weekend nie zapowiadają się wcale lepiej. Zgodnie z prognozą na najbliższe dni opracowaną przez Państwową Służbę Hydrologiczno-Meteorologiczną burze i opady będą nam towarzyszyły aż do wtorku 31 lipca. Będzie jednak ciepło - temperatura w ciągu dnia nie powinna spaść poniżej 20 stopni C.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: