Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostry dyżur - całodobowo

Liczba wypadków w znaczący sposób rośnie w miesiącach wakacyjnych. Niestety, w dużej mierze wypadki dotyczą dzieci i młodzieży.

Okres letni jest zawsze czasem zwiększonej ilości wypadków związanych z urazami. Niestety, w dużej mierze dotyczą one dzieci i młodzieży. Zdarzenia są spowodowane zarówno wykorzystywaniem dzieci do pomocy w pracach rolniczych, jak również tym, że w związku z wykonywaniem tych prac dzieci pozbawione są opieki.

- Jesteśmy jedynym w powiecie szpitalem pełniącym całodobowo ostry dyżur, zaopatrującym dość rozległy teren z dużymi obszarami rolniczymi - od Chybia i Strumienia z jednej strony po „Trójwieś” z drugiej strony. Niemal wszystkie przypadki urazowe trafiają do naszego szpitala – informuje Portal ox.pl – Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego  w Cieszynie - Mamy coraz lepszy sprzęt i bardzo dobrych fachowców. W wielu przypadkach, które niegdyś wysyłaliśmy do klinik na Śląsku, jesteśmy teraz w stanie udzielić pomocy w naszym szpitalu. Choćby przykład Oskara z Pruchnej, którego przywieziono do szpitala z częściowo amputowaną stopą. Niestety, pomimo ciągłego nagłaśniania problemu, tego typu przypadki zdarzają się i pewnie zdarzać się będą. Dlatego staramy się, w jak najlepszy sposób, do nich przygotować.

Za kilka miesięcy powinien zostać uruchomiony nowoczesny blok operacyjny w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

- Duży problem jednak stanowią ustawione na dość niskim poziomie limity, zarówno w oddziale chirurgii dziecięcej jak również w oddziale chirurgii urazowo ortopedycznej. W obu oddziałach większość leczonych przypadków to są przypadki urazowe, a tu trudno cokolwiek zaplanować. Ponieważ nieustannie w obu oddziałach mamy nadwykonania, koszty części przeprowadzonych operacji są pokrywane przez szpital –
dodaje Dariusz Babiak.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: