Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostrożności nigdy za wiele

Gorączka zakupów, prezenty, rodzinne spotkania, wyjazdy - to najbardziej zabiegany czas w roku. Czasami zapominamy, pochłonięci szukaniem idealnego upominku lub planowaniem świątecznego wyjazdu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policja ostrzega i apeluje.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności w trwającym obecnie okresie przedświątecznym. Nie zapominajmy, że dla złodziei to również pracowity okres: - W zatłoczonych sklepach czy środkach komunikacji miejskiej pilnujmy torebek, portfeli, toreb z zakupami. W zaparkowanych samochodach nie zostawiajmy w widocznych miejscach cennych przedmiotów i zrobionych sprawunków, mogących kusić potencjalnego przestępcę - mówi asp. Rafał Domagała z KPP w Cieszynie..

W związku z zimową aurą policja radzi zachować ostrożność również na drogach: -  Zachowajmy szczególną ostrożność poruszając się po chodnikach i drogach. Wzmożony ruch i trudne zimowe warunki, występujące w tym czasie na drogach, wymagają zarówno od kierujących jak i pieszych wyobraźni i przewidywania skutków nieodpowiedzialnego zachowania. Czas Świąt, to także okres wzmożonych odwiedzin. Zadbajmy o to, by pojazdy naszych gości parkowane były w miejscach do tego przeznaczonych, w szczególności na parkingach strzeżonych, tak aby pojazdy bezpieczne. Jesteśmy przekonani, że stosowanie tych prostych zasad wpłynie na spokojny i bezpieczny przebieg Świąt Bożego Narodzenia - stwierdza Domagała.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: