Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostrożnie na drodze!

Ostatnie jesienne dni na drogach pokazały jak zmienna i niebezpieczna może być aura. Poranne przymrozki, śliska nawierzchnia, a do tego nadmierna prędkość są główną przyczyną wypadków drogowych, często także z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego.

Okres jesienno-zimowy to okres, w którym prawdopodobieństwo występowania wypadków drogowych wzrasta kilkakrotnie. Według statystyk właśnie o tej porze roku odnotowuje się najwięcej zdarzeń drogowych. Zmienna pogoda, poranne mgły i przymrozki, śliska nawierzchnia czy opady deszczu znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdów. Zmiana pogody wymusza zmianę techniki prowadzenia samochodu, o czym powinni pamiętać wszyscy kierowcy. Niedostosowanie prędkośći do panujących warunków na drodze doprowadza do licznych niebezpiecznych zdarzeń drogowych, często z udziałem pieszych. Szybko zapadający zmrok sprawia, że piesi uczestnicy ruchu są mniej widoczni. Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nasze życie!  - Piesi jak i rowerzyści powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Warunki drogowe przemawiają za powszechnym, bezwzględnym używaniem elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym i niezależnie od wieku. Każdy element odblaskowy, niezależnie czy jest to kamizelka odblaskowa, breloczek czy opaska sprawią, że poruszając się po drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. – informują mundurowi.

Pamiętajmy również o przygotowaniu samochodu do sezonu zimowego wymieniając opony na zimowe, kontrolę płynów eksploatacyjnych w pojeździe, ustawienie świateł i stan wycieraczek, bo dobra widoczność to jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: