Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostrawa. Konsulat ze wsparciem dla przedsiębiorców

Konsulat Generalny RP w Ostrawie planuje od września uruchomić specjalne Centrum Doradcze i Informacyjne. Z jego usług skorzystać będą mogli przedsiębiorcy z polskiej i czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, którzy myślą o rozszerzeniu swojej działalności na rynki zagraniczne.

Centrum powstało z inicjatywy Izb Gospodarczych w Karwinie i Wodzisławiu Śląskim. Jego działalność będzie współfinansowana zarówno ze środków unijnych, jak i budżetu państwa. Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje dotyczące przepisów prawa, spraw podatkowych czy też porady na temat ryzyka i często popełnianych przez przedsiębiorców błędach. - To wszystko powinno klientom, zwłaszcza mniejszym i średnim firmom, ułatwić wejście na rynek zagraniczny, pogłębić świadomość o regulacjach prawnych dotyczących przedmiotu ich działalności za granicą, a także umożliwić zapoznanie się z istniejącymi warunkami działalności czy z różnicami w prowadzeniu biznesu po drugiej stronie Olzy. Kontakt z przedsiębiorcami przebiegać będzie przede wszystkim pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie - wyjaśnia nam mecenas Wiesław Firla, specjalista z zakresu prawa handlowego w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Z założeniami dotyczącymi działalności Centrum zostali już zapoznani niektórzy przedsiębiorcy z pogranicza polsko-czeskiego. Spotkanie inauguracyjne odbyło się końcem czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Ostrawie:KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-12 12:37:12
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: kiedy PiS ogłasza, że chce pomagać przedsiębiorcom w konsulacie w Czechach, to brzmi to jak zapewnienie wilka, że został weganinem i zaprasza Czerwonego Kapturka do siebie na śniadanie
2021-07-12 15:03:43
marat: krzy-sio+sran-duś+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+ włącznie z tymi kradzionymi, Ten Czerwony Kapturek raczej już do Was nie przyjdzie, nawet jak przebierzecie się za babcię.
2021-07-12 20:58:17
: donuś pilnuj kont które ci jeszcze zostały bo ci i te ukradną jak tak będziesz po próżnicy całymi dniami pierdoły popychał :D
2021-07-12 21:29:46
marat: Żeby forumowi nienawistnicy, wg ustaleń uzasadnienie podejrzani o włam i podszywanie się pod innych czytelników, w związku z tą babcią rozważali zastosowanie metody na wnuczka? Nie ma tolerancji dla epatowania nienawiścią!
2021-07-12 21:45:36
: donuś zdobądź się w końcu na odwagę i powieś sobie w łazience lustro
2021-07-12 21:58:55
marat: krzy-sio+sran-duś+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+ włącznie z tymi kradzionymi, A Wy skąd wiecie, co mam w łazience?
2021-07-12 22:23:00
Pogromca pogromców i cwaniaczków: UWAGA wpis o godz 12:37:12 dokonał troll-srandek, były pracownik OX, który teraz podszywa się pod innych użytkowników. Tchórzliwy oszust skopiował konta dodając SPACJĘ przed nazwą i teraz bezczelnie szczuje jednych na drugich. Jeszcze miesiąc temu nie było hejterskich kont ze SPACJĄ z przodu. Dziwię się że Redakcja pozwala mu na to. Widać jakiś sentyment i układziki.
2021-07-12 22:54:00
censor: Nie ma zgody na epatowanie nienawiścią, szkalowanie, pomówienia i próby obrażania innych. krzy-sio+sran-dus+pozostałe wcielenie w różnych osobach, po kolejnym banie nie założysz już sobie kolejnego hejterskiego konta z wykorzystaniem SPACJI.
2021-07-12 23:05:41
: donuś jak chodzi o banie to jesteś notorycznie na ewidentnej, razem z tym kozim bobkiem z pisiej dupy BEZ SPACJI :D
2021-07-14 16:06:47
psychiatra: Załóż maseczkę i idź się zaszczepić!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: