Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostatnie spotkanie w tym roku

W miniony poniedziałek (19.12.2011) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie, którego organizatorem była Komisja Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski''.

Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie z myślą o uczniach cieszyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Szybińskiego zorganizowała konkurs przyrodniczy.

Tym razem uczniowie stanęli do konkursowych zmagań rozwiązując specjalny test. - Do konkursu zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy znacznie wyróżniają się wiedzą przyrodniczą – wyjaśnia Jan Machała przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” - Młodzież musiała w ciągu jednej godziny lekcyjnej rozwiązać dwa testy. Każdy z nich zawierał dziesięć pytań. Po ustalonym czasie Komisja oceniła odpowiedzi, wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody. 

Najlepszy wynik, gromadząc 19 punktów uzyskała Barbara Gaszczyk. Miejsce drugie jury postanowiło przyznać Luizie Kos, na miejscu trzecim uplasował się Przemek Wawrzyczek. Kolejno miejsca zajęli: Agnieszka Kosakowska, Gabriela Skorżak i Dawid Chrapek. 

-Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe, które ufundował podobnie, jak w poprzednim roku Krzysztof Wiśniewski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali materiały promocyjne ufundowane przez Wydział Promocji i Turystyki UM w Cieszynie – podkreśla Jan Machała - Do konkursu uczestników przygotowała Maria Twardowska stale współpracująca z naszą Komisją.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: