Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnie skoki Małysza w PŚ

Zbliżają się ostatnie występy Adama Małysza w Pucharze Świata. W nadchodzący weekend (18-20.03.11) Orzeł z Wisły odda swoje ostatnie skoki w tej imprezie.

Przed nami ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polska drużyna będzie składała się z sześciu skoczków: Adama Małysza, Kamila Stocha, Stefana Huli, Piotra Żyły, Tomasza Byrta i Macieja Kota.

Pierwszy konkurs (indywidualny) rozpocznie się już w piątek (18.03.11) o 15.15. Adam jest na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, do trzeciego Andreasa Koflera traci tylko 35 punktów. Ma zatem realną szansę podczas ostatnich zawodów  wskoczyć na ostatni stopień podium. Byłoby to niewątpliwie piękne pożegnanie z PŚ skoczka z Wisły.

Ostateczne pożegnanie ze skokami będzie miał Małysz 26 marca w Zakopanem. Odbędzie się wtedy benefis pożegnalny skoczka. Organizator benefisu i Centralny Ośrodek Sportu w końcu się dogadały (Pisaliśmy o sporze: Spór o pożegnanie Małysza). Imprezę z okazji zakończenia kariery sportowej Małysz planuje zrobić także w swojej rodzinnej miejscowości, Wiśle. Wczoraj (15 marca br.) skoczek spotkał się z Burmistrzem Wisły, Janem Poloczkiem. Wstępnie ustalono, że impreza taka miałaby odbyć się w czerwcu, nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie: - Chcielibyśmy, żeby Pan Prezydent był obecny. Wysłaliśmy zaproszenie do Kancelarii Prezydenta, czekamy na odpowiedź - informuje Referat Promocji, Turystyki i Sportu w Wiśle.

Terminarz zawodów PŚ w Planicy w TVP1:
piątek (18.03.11): TVP 1, godz. 15.10, konkurs indywidualny
sobota (19.03.11): TVP 1, godz. 9.50, konkurs drużynowy
niedziela(20.03.11): TVP 1, godz. 9.50, konkurs indywidualny

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: