Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnie koncerty jubiluszowe

Dobiegają końca obchody roku jubileuszowego w Społecznym Ognisku Muzycznym w Wiśle. Instytucja świętuje półwiecze istnienia.

Społeczne Ognisko Muzyczne w Wiśle, dzięki staraniom społeczeństwa wiślańskiego a także dyrektora Szkoły Muzycznej w Cieszynie – Wiślanina Jerzego Drozda i poparciom ówczesnych władz miejskich, rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 1965/66, jako cieszyńska jednostka filialna. Uroczysta inauguracja działalności placówki odbyła się 1 lutego 1966 roku, w sali Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. - tak swoją historię opisuje wiślańskie ognisko społeczne.
Miniony rok był dla 'ogniska' czasem wielu koncertów. Świętować rozpoczęto końcem maja 2015 roku. Przed nami dwa ostatnie spotkania z muzyką w ramach jubileuszu placówki. Jutro (piątek) w sali koncertowej o godzinie 17.30 wystąpią uczniowie i absolwenci SOM im. J. Drozda w Wiśle.

Goście specjalni: The Threex (Krzysztof Kokoszewski, Jacek Obstarczyk, Jacek Stolarczyk) - dwoje skrzypiec i fortepian. W skład zespołu, który działa nieprzerwanie od 14 lat, wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu, którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej.
Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na prestiżowym konkursie muzyki kameralnej w Japonii w 2014r.

Finał roku jubileuszowego zaplanowano natomiast za tydzień w piątek. Rozpocznie się od spotkania pod budynkiem Społecznego Ogniska Muzycznego. Nastąpi tam o godzinie 16.30 odsłonięcie tablica upamiętniająca prof. Jerzego Drozda. Następnie na cmentarzu 'Na groniczku' złożone zostaną kwiaty przy grobie profesora. O 17.30 w odnowionej sali biblioteki wiślańskiej odbędzie się uroczyste spotkanie uczniów, wykładowców i zaproszonych gości. Przed publicznością wystąpić ma m.in. była dyrektor ogniska Barbara Drozd. Zaprosiliśmy do nas również firmę, która specjalnym pokazem laserowym i muzyką przedstawi historię naszego społecznego Ogniska Muzycznego – mówi. Iga Baranowska-Jagiełło, dyrektor placówki.

Red.

 

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: